24 Temmuz 2024
Astroloji

Astrolojik Doğum Haritası Nedir

Gezegenler, güneş’in yörüngesine bağımlı bir şekilde hareket ederken, dünya ise kendi etrafındaki dönüşünü bir günde tamamlar.

Bizim Zodyak’a dahil oluşumuz da dünyanın 24 saatlik dönüşü sırasında gerçekleşmiş olur. 

Astrolojik doğum haritası bir nevi sizin bireysel kimliğinizi ifade eder.

Bu doğum haritanız sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu, güçlü ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu ve sizin ne olacağınız konusunda size iyi bir yol göstericisi olacaktır.

Bahsi geçen konumuz bütünü ile astroloji alanı ile bağlantılıdır.

Sahip olduğumuz burçların yorumlanması, değerlendirilmesi ve bizim şimdiki ve gelecekteki yaşamımıza dair ipuçları vermesi astroloji biliminin bir parçası olduğunun göstergesidir.

Haritanız çıkarılırken doğum anınızda güneşin hangi burçta bulunduğu astrologların bilmesi gereken etkenlerden yalnızca birisidir.

Doğum haritanızın oluşturulması için doğum gününüz ve doğum yılınıza ekstra olarak doğum saati ve yeri de astroloji uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Bu bilgiler doğru bir hesaplamanın yapılabilmesi için oldukça önemli ve gereklidir.

Sizinle alakalı olan bahsetmiş olduğumuz bilgileri doğum haritanızı çıkaran astrolog ile paylaştığınız takdirde doğum (yıldız) haritanız doğru bir şekilde çıkartılacaktır.

Hazırlanacak olan her doğum haritasında ay, güneş ve gezegenlerin kesin konumları yer almaktadır.

Gezegenler doğum kartı olarak isimlendirilen dairesel biçimdeki diyagramlara yerleştirilirler.

Bu doğum kartı bizlerin doğduğumuz esnada bulunduğumuz yerdeki gökyüzünün görünen bölümünün adeta minyatür bir diyagramı gibidir. 

Haritanın tepesinin veya MC’nin bulunduğu nokta Zodyak’ın en üst kısmıdır, doğum haritanızın ya da IC’nin alt bölümünde, ayağınızın altında bulunan ve dünyanın öteki tarafındaki kısımdır.

Doğum kartınızın sol kısmında yükselen burcunuz yer alır.

Yükselen burcunuzun karşısında yani doğum haritanızın sağ kısmında ise alçalan burcunuz yer almaktadır.

Bu bölüm, Zodyak’ın yerleşmiş olduğu yerdir.

Bahsi geçen bu dört terim; başucu (MC), alçalan (DC), yükselen(AC) ve son olarak ayakucu (IC) oldukça hassas noktalardır ve astrologlar için çok önemlidir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video