12 Temmuz 2024
Genel

Baileys Nasıl İçilir?

Baileys, bir tür viski çeşididir. Kahve ve krema ile birlikte karıştırılıp servis edilebilen bu özel içecek, farklı çok sayıda tarif ile hazırlanabiliyor. Kahve sevenlerin ya da alkollü içeceklere ilgi duyanların mutlaka bildiği bu özel içeceğin evde hazırlanma aşamalarını sizler için araştırdık. Bu konumuzda baileys nedir nasıl içilir sorusundan yola çıkarak bu özel tadı hazırlayabileceğiniz tarifleri paylaşacağız.

Baileys Nasıl İçilir? 1

Alkollü olmasına karşılık kahve ile birlikte alındığı için daha farklı bir tat ve boyuta geçen bu özel içeceğin çok sayıda farklı tüketimi mevcuttur. Kahvenin yanında kahve kreması ile de karıştırılıp hazırlanabilir, alkollü kahveler arasında en fazla tercih edilen çeşittir.

Aşağıda kokteyl ve sıcak olarak farklı tarifleri sizler için derledik. Bu tarifleri, ev ortamında hazırlayıp tüketebilir ya da sevdiklerinize sunabilirsiniz. Şimdiden afiyetler dileriz.

Baileys Kokteyl Tarifi

3 adet farklı alkolün kullanıldığı bu kokteylin en önemli özelliği bardak içinde malzemelerin birbirine karışmadan durmasıdır. Bu yönü ile sunumunda da görsel bir şölen yakalamak mümkün.

Gerekli Malzemeler:

 • Yanmaz uzun shot bardağı
 • 1/3 uzun shot bardağı kahve likörü (kahlua)
 • 1/3 uzun shot bardağı Baileys
 • 1/3 uzun shot bardağı portakal likör

Irish creme liqueur in glass with ice.

Kokteylin hazırlanma aşamasında en önemli ve en fazla dikkat edilmesi gereken nokta alkollü malzemelerin birbirine karışmadan bardağa aktarılmasıdır. Bu aşamada bir çay kaşığından yardım alabilirsiniz. İlk olarak bardağın ya da kadehin 1/3’lük kısmına kahve likörü koyun. Üzerine baileysi dökün ve en son portakal likörünü de dökerek kokteyli tamamlayın.

Baileys Irish Krem Tarifi

Sıcak olarak hazırlanıp servis edilen bu tarifi yaz kış tüketebilirsiniz. Ayrıca oldukla lezzetlidir.

Malzemeler:

 • 1 bardak sıcak kahve
 • 1 buçuk şat Baileys
 • Bir bardağın dörtte biri kadar çırpılmış krema
 • Tarçın

Sıcak olarak hazırladığınız kahveyi bardağın içine dökün. Üzerine baileys ekleyin ve karıştırın. İçeceğin en üzerine çırpılmış krema ekleyip biraz da tarçın serperek servis yapabilirsiniz.

Baileys Nasıl İçilir? 3

Kolay Baileys Tarifi

Baileysin en kolay ve pratik tariflerinden biri olan lezzeti denemenizi öneririz.

Malzemeler:

 • 1 şişe baileys
 • 3 kaşık kahve
 • 2-3 kaşık süt tozu veya süt. (Süt kullanacaksanız sıcak olmalı.)
 • %75 dolu olan bir kulplu bardak ya da 1 fincan

İlk olarak bardak içine 3 kaşık kahve ve yine 3 kaşık kadar sıcak süt koyun. Kahve ile sütün üzerine bardağın 3/4’ünü dolduracak şekilde sıcak su koyun. Kalan kısma baileysi ekleyin ve soğumadan servis yapın.

Baileys Nasıl İçilir? 4

Baileys Kahveyle Nasıl İçilir?

İçerisinde işlenmiş süt, krema, farklı aromalar ve tabi ki İrlanda viskisi bulunur, görüntüsü ile kakaolu sütü andırır. Ancak kakao süt ya da sütlü kahve kadar hafif değildir.

Baileys Nasıl İçilir? 5

 

Baileys irish cream nasıl içilir diye merak edenlere genelde martini bardağında servis edildiğinden bahsedebiliriz. Martini bardağında kırık buz ile soğuk olarak servis edilebilir. Soğuk olarak servis etmek istenmediğinde uzun kokteyl bardaklarında ya da süt bardaklarını andıran orta boy biraz geniş bardaklarda servisi yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, baileysin de diğer alkollü içecekler gibi mutlaka cam bardakta servis edilmesi gerektiğidir.

Tüm kokteylerde olduğu gibi baileys kokteylerinin de genel özelliği 2 ya da 3 alkollü sıvının birbirine karışmadan bardak içinde durmasıdır. Bu özelliği ile bardağa başlandığı andaki tadı ve bardak sonundaki tadı farklılık gösterir. Baileys kokteylerini miktarına göre kadehlerde ya da özel shot bardaklarında servis yapabilirsiniz.

Az miktarda bir kokteyl hazırlayacağınız zaman bardak olarak ayaklı kadehleri seçebilirsiniz. Görüntüsü çok hoş olan bu kadehlerde 2 ya da 3 farklı malzeme üst üste değişik renklerde hoş görüntüler ortaya çıkaracaktır. Aynı şekilde uzun shot bardaklarında da serviste çok hoş görüntüler elde edilebilir.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video