27 Şubat 2024
Spor

Boyum Nasıl Uzar?

Zayıf olmak kadar uzun boylu olmayı da isteyen birçok kişi vardır. Peki, bu noktada yapılacak şeyler nelerdir? Yani boy nasıl uzar? Elbette bu aşamada yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlar yediğiniz içtiğiniz gıdalardan yaptığınız spora kadar her noktayla bağlantılıdır. Birçok kişinin bildiğinin aksine boy uzatma için bazı egzersizler yapılabilmektedir.

Her şeyden önce dengeli ve sağlıklı beslenmeniz şarttır. Bu durum boyunuzun uzamasında da etkili olacaktır. Ayrıca bunların yanı sıra günlük ihtiyacınız olan vitaminleri de aldığınızdan emin olmalısınız. Tabi sadece vitaminler değil, onların yanı sıra mineralleri de unutmamalısınız. Peki, boy uzatan yiyecekler hangileridir? Birçok annenin bildiği üzere balık yağı özellikle gelişme çağındaki çocuklar için son derece faydalıdır. Tabi beraberinde haftada birkaç öğünde balık tüketmek de büyük önem taşıyor. Balığın içinde bulunan omega hem zekâ gelişiminde etkili olduğu gibi boyun uzamasında da rol alıyor.

Bunların yanı sıra nasıl boyum uzar? Sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan biri de protein ağırlıklı beslenmektir. Yani tükettiğiniz her proteinli gıda kaslarınızı güçlendirip uzattığından boyunuzun uzamasında da etkili oluyor. Örneğin, süt ve süt ürünleri bu anlamda en kolay alternatifleri oluşturuyor. Süt, yoğurt, peynir hatta yumurta gibi gıdalar besleyici oldukları kadar bu anlamda da size yardımcı oluyorlar.

Yediklerinize dikkat ediyor olmanızın dışında boy uzatma yolları arasında egzersiz hareketlerini de sayabiliriz. Hangi egzersizi ne şekilde yapmanız gerektiğini bilir ve düzenli olarak uygularsanız, neden istediğiniz sonuca ulaşamayasınız ki? Öncelikle bu konuda bilinçlenmek ve neler yapmanız gerektiğini bilmek zorundasınızdır.

Boy Uzatma Egzersizleri

Boy uzatma hareketleri arasında ilk sırada yer alan ve her ne kadar bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçeği olmasa da basketbol bu anlamda iyi bir aracıdır. Bunun en önemli gerekçesi de sürekli zıplayarak oynanıyor olmasıdır. Zaten boyunuzun uzaması için yapacağınız egzersizleri açık havada ve özellikle de güneşin en faydalı olduğu saatlerde yapmanız gerekir. Çünkü D vitamini vücudunuz için alacağınız en etkili vitamindir ve ihtiyacınız olan enerjiyi size o sağlar. Ayrıca açık havada zıplayarak yapacağınız her türlü egzersizin de bu anlamda faydasını göreceksinizdir. Hatta belki kendi egzersiz programınızı kendiniz belirler, zıplayarak yapacağınız yeni hareketler bulabilirsiniz.

Boy Uzatma Egzersizleri 1Doğal yöntemlerin dışında boy uzatma ilaçları da birer seçenek olabilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nasıl bir ilacı nereden alıp kullanacağınız olmalıdır. Zira bilinçsiz kullanım sonucu çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Hal böyleyken de, bu tür ilaçları alacağınız yer sadece yetkili eczaneler olmalıdır. Piyasada birçok farklı yerlerde ederinin daha altında fiyatlarla satılan bu ilaçları asla almayınız. Mümkünse bir uzmana danışarak kullanmalı ve herhangi ters giden bir durum ile karşılaşmanız halinde doktora başvurmalısınız.

Bütün bu bilgiler ışığında yapmanız gereken şeyler aslında son derece basittir. Amacınız boyunuzu uzatmaksa ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu bilgiler size yol gösterici olacaktır. Boy uzatma yolları arasında ilk sırada sağlıklı ve protein ağırlıklı beslenme geliyor. Ardından boy uzatma hareketleri de doğru şekilde yapıldığında her şey sorunsuz şekilde ilerleyecek ve hatta boy uzatma ilaçları kullanmanıza dahi gerek kalmayacaktır.

Nasıl ki, kilo vermeye çalışırken açık havada yürüyüşler öneriliyorsa, aynı öneri boyunu uzatmaya çalışanlara da veriliyor. Açık havada güneşin vücudunuzla temas etmesini sağlayarak egzersizler yapmalısınız ki, kemiklerinizin ve kaslarınızın ihtiyacı olan D vitaminini alabilesiniz. Bunu en kolay ve en sağlıklı şekilde alabilmeniz yolu da güneşe çıkmaktır. Tabi yaz mevsimindeyseniz de güneş ışınlarının zararsız olduğu saatleri tercih etmelisiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video