23 Temmuz 2024
İş Hayatı ve Kariyer

Çizim Meraklıları İçin Bilinmesi Gereken 2 Grafik Programı

Grafikerlerin iş dünyasında logodan ürün tasarımına, reklamdan ambalaj tasarımlarına kadar hemen her alanda çizimlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Örneğin; ilk olarak bir şirketin ihtiyacı olan tasarım logodur ve usta grafikerlerin yardımı gerekmektedir.

Ürünlerin pazarlanmasında yine grafikerlerin çizimleri önem taşımaktadır.

Daha geniş kapsamlı bakarsak çizgi diziler ve animasyon sinema filmleri yine grafikerler yardımı ile meydana gelmektedir.

Dolayısıyla bilgisayarda çizimi kuvvetli biriyseniz mutlaka birileri size ihtiyaç duyacaktır. 

Televizyon reklamları, internet sitelerinin tasarımları, tekstil firmalarının ürün tasarımları, hatta mimari alandaki yeniliklerin bilgisayar ortamında çizimi yine grafikerlerin elinden çıkmaktadır.

Bir grafikerin mutlaka bilmesi gereken iki önemli program nedir diye soracak olursanız;

Birincisi Corel Draw adındaki program; baskı uygulamalarında kullanılan ve günlük yaşamda karşılaştığınız birçok baskının mimari olan programdır.

Bu program sayesinde kıyafetlerinize, fotoğraflarınıza, kumaşlara, kupalara, saatlere, duvarlara, metal ya da ahşap materyallere, hediyelik ürünlere derken listenin uzayabileceği birçok materyale baskı uygulanabilir.

Ve hemen her grafiker bu programı bilir ve sıklıkla kullanır. 

İkinci programa gelince, Adobe İnDesign adındaki program; genel olarak tasarımcıların tercih ettiği ve yaratıcılık tabanlı kullanılan bir programdır.

Bu program büyük gazetelerin tasarlanmasında, kitap tasarımında, dergilerin renkli tasarımlarında kullanılan bir programdır. 

Bu program sayesinde tasarımcılar tüm yaratıcılıklarını ortaya koyabilmekte ve farklı vektörel tasarımlar ortaya koyabilmektedirler.

Siz de grafiker ya da grafiker adayı iseniz mutlaka bu iki programı öğrenmelisiniz.

İş dünyasında aranılan bir grafiker olmak ve kendinizi ispatlamak isterseniz bu iki programı öğrenmeli ve yetkinliğinize eklemelisiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video