12 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Dermapen Nedir, Nasıl Yapılır ve Dermapen Faydaları Nelerdir?

Ciltteki sivilcelerin sıkılıp patlatıldığı zaman ne kadar zararlı olduğunu herkes bilir. Bir an evvel kaybolup gitsin diye sıkılan sivilceler ciltte kalıcı izler bırakabilirler. Ciltte leke ve deliklerin oluşumuna sebep olan sivilceler kozmetik açıdan da kötü bir görüntü sergiler. İşte tam da böyle bir zamanda devreye dermapen giriyor.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulama cildi genç, taze ve bakımlı göstermek isteyen herkesin uygulayabileceği bir yöntemdir. Cilt altında dolgunlaşma ve sıkılaşma, cilt yüzeyinde ise tazelenme sağlayan tedavi hücre üretiminin yavaşladığı dönemde yaşlanma lekelerini ve deri incelmelerini giderir. Buna ek olarak kişilerin cilt kusurlarını ortadan kaldırır, yaşlanmayı yavaşlatır ve kırışıklıkları azaltır. Uzman kişiler tarafından özel bir cihaz ile yapılır. Uygulamadan önce cilt temizlenir, makyaj artıklarından arındırılır ve dezenfekte edilir. Ardından o bölgeye af hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonu ve PRP uygulanır. Uygulamada ciltteki problemli bölgeye birden fazla mikro kanal açılır. Bu kanallar sayesinde titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak ağrı hissini yok edilir ve uygulanan ürünlerin emilim miktarı artırılır. Dermapen tedavisi süresi yaklaşık 20 dakikadır ve bu uygulama sonrası taptaze ev genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Yaptıranlar için pek çok fayda söz konusudur.

 • Sivilce izlerinin tedavisinde,
 • Güneş lekeleri ve diğer lekelerin giderilmesinde,
 • Ciltteki çatlakların giderilmesinde,
 • İnce kırışıklıkların giderilmesinde,
 • Göz çevresi morlukların giderilmesinde,
 • Ciltteki yaraların tedavisinde,
 • Boyun ve dekoltedeki kırışma ve sarkmalarda,
 • Ciltteki genişlemiş gözeneklerin azaltılması yahut yok edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Dermapen Nedir Nasıl Yapılır ve Dermapen Faydaları Nelerdir

Dermapen Kaç Seans Yapılmalı?

Ortalama bir tedavi 3 ila 6 seansta tamamlanır. Seanslar arasında 1 aylık bir zaman olur. Ama eğer büyük bir sorun yoksa 2 ila 4 seansta kırışıklık tedavisinden istenilen sonuç alınır.

Dermapen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yaptıranlar ilk seanstan itibaren etkisini görürler. Etkisini çabuk gösterir ve 8-10 ay gibi bir kalıcılığı vardır. Dermapenin etkisini tam olarak gösterebilmesi için ortalama 3 ay gerekir. 6 hafta sonunda dermapenden beklenen etkiler belirgin hale gelmeye başlar. Üstelik etkisi de kalıcıdır.

Dermapen Sonrası Yapılacaklar Nelerdir?

İşlem sonrası ciltte pembeleşme, küçük çaplı kanamalar ve yanma hissi oluşur. Bu doğal bir süreçtir. Ciltteki kızarıklık yaklaşık 6 saat içinde azalır ve 1-2 günde de kaybolur. İşlem sonrası güneşten korunmak gerekir. Yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Yine işlemden sonra iki gün boyunca fazla spor, sauna, sıcak banyo, hamam, solaryum gibi uygulamalardan uzak durmak ve havuza girmemek gerekir.

Dermapen Yan Etkileri Var Mıdır?

Nadiren enfeksiyon, alerjik reaksiyonlar, ağrı ve kaşıntı, yaralar ve doku değişiklikleri gibi yan etkiler görülebilir. Dermapen fiyat olarak yapılan merkeze göre değişiklik gösterir.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video