31 Mayıs 2024
Kültür ve Sanat

Disney Channel, Cartoon Network Gibi Çizgi Film Kanalları Nasıl İzlenir?

Aslında sorumuzun yanıtı çok basit internet üzerinden kolayca erişebileceğimiz frekans ayarlarımızı yaparak istediğimiz kanala erişebiliriz. Türksat’ın kendi sitesi üzerinden frekans ayarları kısmında kanalların frekans ayar listelerini görebiliriz.

Türksat uydu ayarlarımız değişmiş bulunmakta. Eski yayında izlediğiniz kanalların frekansları ve ayarları değişmiş durumda, öncelikli olarak bunu kontrol etmenizi öneririm. Türksat güncelleme sistemiyle uyumlu çalışan cihazlarınız kendi güncellemesini yaparlar, eğer yapmadıysa burada iş size düşüyor.

Disney Channel

 

Cartoon Network

Disney Chanel, Cartoon Network gibi kanalları evinizde izlemek istiyorsanız bu kanalları destekleyici uydu alıcılarından birine üyeliğinizin olması gerekiyor. Digiturk vs. gibi. İnternet siteleri üzerinden aratarak bu kanalların değişmiş frekanslarını bulabiliyorsunuz.

Direk erişemediğimiz için bu kanalları şifreli kanallar olarak adlandırıyoruz. Bu kanallar dışında yine çocuklara yönelik Yumurcak Tv, Nickelodeon. TRT Çocuk gibi kanallarda bulunmakta.

Bunun dışında yerli yapım olarak, şifresiz izlenilebilecek kanallarda var bunlardan da bahsetmek istiyorum. Hemen hemen aynı segmentte olan bu kanallar; şifresiz yayın yapan Yumurcak TV ve TRT Çocuk. Bu kanalları evinizde veya canlı tv izle gibi programlarla internet üzerinden kolayca izleyebilirsiniz.

Evinizde Disney Channel izlemek istiyorsanız yapmanız gereken ise çok basit. Televizyonunuzun kumandası ile birlikte, şimdi size söyleyeceğim adımları takip ederseniz televizyonunuzda Disney Channel’ı izleyebilir, çocuklarınızın güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Disney Channel Nasıl İzlenir?

Öncelikle tv kumandamızı elimize alıp, kanal arama, kanal ekleme gibi seçeneklerden birine tıklıyoruz, daha sonra burda açılan kısıma frekans ayarımızı girmek için frekans bölümünü vuluyoruz ve buraya Disney Channel’ın frekansı olan 12015 i giriyoruz. Bu kısımda bize alt alta açılacak sekmelerden diğerinde ise Sembol oranı yazan bir kısım olacak, burayı 27500 yapıyoruz. Bu sekmenin altındaki polarizasyon kısmına ise, yatay seçimini yapıp, bir alttaki FEC kodundan, 5/6 seçip OK tuşuna bastığımızda artık Disney Channel izleyebiliyor oluyoruz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra de yapmanız gereken kanalı aratmak oluyor.

Bunun dışında herhangi bir kanal konusunda sıkıntı yaşarsanız tek yapmanız gereken internet üzerinden Türksat 4A ile değişen program frekanslarını bulmak, hemen hemen her sitede bu frekanslar karşınızı çıkıyor zaten.

Cartoon Network Nasıl İzlenir?

Digiturk 169. Kanalda, Teledünya 170. Kanalda, TiviBu 121. Kanaldan izlenebilir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video