18 Haziran 2024
Yaşam

Doğal Taş Deyip Geçmeyin

 

Günümüzde doğal taş kullanımı oldukça yaygınlaştı. Çeşit çeşit doğal taşları evlerimizde bir köşede ev aksesuarı olarak ve boynumuzda, bileklerimizde, envai çeşit takılarımızda sıkça görür olduk.

Peki gerçekten doğal taşların enerjisinden doğru bir şekilde ve yeterince faydalanabiliyor muyuz? Doğru taş seçimi yapabiliyor muyuz? Nasıl kullanıyoruz?

 

Öncelikle doğal taşlardan mucizeler beklememek gerekir. Hayatımızdaki tüm negatif koşulları muhafaza ediyor ve enerjimizin pozitife dönmesi sorumluluğunu bu taşlara yüklüyorsak gereksiz bir beklenti içerisine girdiğimizi vurgulamak isterim.

Kafi olan doğal taşların binlerce, milyonlarca yılda oluşan, özel enerjiler saçan bilgeliklerinin farkında olmaktır. Bu taşları kullandıkça, onlarla temas halinde oldukça enerjilerinin de aktive olduğunu fark edeceksiniz.

Hayatımıza aksesuarlarla estetik, güzellik, küçük bir hoşluk katarken, bir yandan da günümüz dünyasında geri plana ittiğimiz spiritüel yönümüzün tozunu alıyor olacağız. Doğal taşlarla negatif enerjilerden uzaklaşmayı, sevgiye odaklanmayı deneyimleyeceğiz. Bu küçük semboller daha huzurlu bir yaşama kavuşmak için çok güzel bir başlangıç olabilir.

Hangi taşı nasıl kullanalım? Doğal taş edinirken yalnızca gözümüze hoş gelişine, sevdiğimiz renk oluşuna göre değil, ihtiyacımıza yönelik seçimlerde bulunmalıyız. Taşlar liginin üç büyüğü sonraki yazılarımızda: Kristal kuvars, pembe kuvars ve ametist nasıl kullanılır?

Kristal kuvars nasıl kullanılır? Eski inanışlara gore kristallere doğanın çocukları denirdi. Işık taşıyıcısı olarak da bilinirler. Hayatımıza ışığın girmesini istiyorsak bir Kristal kuvars edinmekte fayda var. Nasıl ışık bulunduğu yeri aydınlatırsa, Kristal kuvarslar da hayatınızda görmeniz gereken şeyleri aydınlatıp açığa çıkarmanıza yardımcı olabilir. Örneğin bilinç altınıza ittiğiniz ve hayatınızda size engel olan gerçeklerin açığa çıkmasında…  [SPOT]

Eğer meditasyon yapmıyor, “odaklanamıyorum, yapamıyorum” diyorsanız iki avucunuzun içine alacağınız ve göğüs hizanızda tutacağınız bir kristal kuvars küresinin çok faydasını görebilirsiniz. Konsantrasyonunuza yardımcı olabilecek bir diğer uygulama da meditasyon duruşunda otururken, her iki elinize birer kristal kuvars alıp ellerinizi dizlerinizin üzerine koymanızdır. Bunlar yine küre şeklinde olabilir ve yukarı dönük açık avuç içlerinize koyulabilir. Taşlarınızla uyumunuz arttıkça meditatif hale geçmek her geçen gün sizin için kolaylaşacaktır.

Yaptığınız işe, çalıştığınız derse odaklanmaksa niyetiniz en az 2-3 cmlik bir kolye ucunu kalbinizin hizasına gelecek şekilde takabilirsiniz. Kristal kuvars nasıl seçilir? Ne kadar şeffafsa kristal kuvarsınız o kadar etkilidir.

Eğer hepimizin içinde mevcut olan şifacı yönünüzü açığa çıkarmak isterseniz de kristal kuvars size yardımcı olacaktır. Bir yerimiz ağrıdığında otomatik olarak elimizi o ağrının üzerine koymamız bu şifalandırma güdümüzdendir. Biz spiritüelliğimize uzak kalmış, şifa yeteneğimizi bastırmış, unutmuş olsak da orada bir yerde açığa çıkmayı bekleyen şifacı yanımız vardır. Belki kiminde biraz daha az, kiminde biraz daha fazla.

Ağrıyan yerimizin üzerine temizlenmiş kristal kuvarsı koymak ve üzerine avuç içi taşa temas edecek şekilde elimizi veya ellerimizi koymak şifa enerjisinin artarak ihtiyacı olan yere ulaşmasını sağlar. Şifa enerjisi de bir ışıktır ve kristal ışık taşıyıcısı ve yayıcısıdır.

Spiritüelliğinizle ilgili ve sevgi dolu kalın.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video