12 Temmuz 2024
Genel

Dövme Nasıl Yapılır?

Farklı anlamlara sahip şekiller ile hazırlanan dövmeler, kişinin tarzını ve kendini ifade ediş biçimlerinden biridir. Vücudun neredeyse her yerine yapılabilen dövmeler, geçici ve kalıcı olarak iki şekilde yapılır. Kalıcı dövmeler, sildirme işlemi yapılmadığı sürece kişinin vücudunda kalır.

Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici dövmeler ise yapılan malzemeye göre belirli süre vücutta kalıp daha sonra yavaş yavaş silinerek yok olur. Bu yazımızda sizlerle evde hazırlabilen dövmeler hakkında evde dövme nasıl yapılır, sorusunun cevabını paylaşacağız.

Evde hazırlanan yapılan dövmeler, geçici dövmelerdir. Bu tür dövmeler, kalıcı dövme yaptırmadan önce de denenebilir ve ten üzerinde dövme deseninin nasıl durduğuna bakılabilir. Evde geçici dövme nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce evde dövme yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Evde dövme yaparken malzeme seçimine dikkat edin. Cildinize dokunmayan bir malzeme türünden yana seçiminizi yapın.

  • Malzemeyi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenleri iyice araştırın.
  • Geçici dövme deseni olarak çok karmaşık olmayan desenler seçin.
  • Dövme yapmak istediğiniz bölgeye göre desen büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.
  • İstediğiniz dövme deseninde çok fazla detay olmamasına dikkat edin. Özellikle ilk kez uygularken daha zor olacaktır.
  • Malzemeleri hazırlarken kıvamlarına dikkat edin.

Dövme Nasıl Yapılır? 1

Geçici dövme nasıl yapılır konusuna kısaca değindikten sonra kullanabileceğiniz malzemeleri de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu malzemeler ile evde kendi dövmenizi yapabilir, geçici bir süre de olsa farklı bir hoşluk yaratabilirsiniz.

Eyeliner Geçici Dövme Yapımı

Göz makyajının önemli ürünlerinden olan eyeliner ile geçici dövme yapabilirsiniz. Bu uygulama için şekilde bir desen çizin ya da çizimi güzel bir arkadaşınıza çizdirin. İsterseniz hazır şablon da satın alabilirsiniz. Vücudunuzun istediğiniz yerine desen dışına taşırmadan eyeliner ile dövmenizi yapın. Çıkarmak istediğinizde bol su ve sabun ile yıkayıp çıkarabilirsiniz. İnce, çizgili dövme modelleri için idealdir.

Sharpie Kalem ve Bebek Pudrası ile Geçici Dövme Yapımı

Sharpie kalem ile dövme yapımı son derece basittir. Bu işlem için ilk olarak yapmak istediğiniz desene karar verin. Ardından kendiniz ya da bir arkadaşınız vücudunuzun istediğiniz bölgesine bu deseni çizsin. Sabitlemek ve kalıcı olmasını sağlamak için bir miktar bebek pudrası dökün ve üzerine çok az miktarda saç spreyi sıkın. Yeni dövmenizi kullanabilirsiniz.

Dövme Nasıl Yapılır? 3

Tattoo Transfer Kağıdı ile Geçici Dövme

Yaygın şekilde kullanılan geçici dövme türlerinden birisi de tattoo transfer kağıdı ile dövme yapımıdır. Yaklaşık 1 hafta ve daha uzun süre ciltte kalan bu dövmeleri hazırlamak için internet üzerinden satış yapan online satış sitelerinden ya da hobi marketlerden hazır olarak şablonları satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bu şablonların üzerine desen çizip istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz.

Hint Kınası ile Geçici Dövme

Hint kınası dövme nasıl yapılır, evde geçici dövme yapmak isteyenlerin akıllarına ilk gelen sorulardan birisidir. Hint kınası ile dövme yaparken hazır kalıplardan yararlanabilirsiniz. Genel olarak dövme hint kınası satılan yerlerde bu kalıpları da bulabilirsiniz. Yapıştırmalı olan bu kalıplardan kesip vücudunuzun istediğiniz bölgesine hava kalmayacak şekilde yapıştırın.

Yapışan dövme kalıbının dışına taşırmadan, boşluklarının her yeri dolacak şekilde kına karışımından sürün. Bu şekilde 15-20 dakika bekletin ve süre sonunda ilk olarak kalıbı çıkarın. Daha sonra hint kınasını yıkayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dövme Nasıl Yapılır? 4

Hint kınası ile dövme yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de kına karışımının kıvamıdır. Paket üzerinde yazan şekilde genelde su ile karıştırılıp hazırlanır kına. Kahvenin dibinde kalan telvesinin kıvamında olması gerekir. Bu şekilde hazırlanan kına, cilde daha iyi uyum sağlar ve dövme modeli daha hoş çıkar.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video