13 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Düz Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Düz saç, pek çok kadının sevdiği ve severek kullandığı bir saç tipidir. Saçlarınız doğuştan düz değilse, fön makineleri ve düzleştiricilerle düzleştirebilirsiniz düzleştirmesine, ama saçlarınız ne kadar ısıya maruz kalırsa o kadar çok yıpranıp, matlaşacak ve diriliğini kaybedecektir. Gerçi şimdiki düzleştiricilerde kullanılan iontec teknolojisi sayesinde, her gün düzleştirme işlemi yapılsa da, saçlarda kuruma, yanma, kırılma ve matlaşma problemi gözlenmiyor. Plaka kalitesine etki eden bu teknoloji sayesinde saçlar zarar görmüyor. Hoş, zaten insan vücudu her türlü olumsuz dış koşullara karşı kendini koruma ve onarma özelliğine sahip olduğundan, saçlar da kendini onarıp eski haline çabucak dönecektir. Siz eğer düzleştirici alacaksanız, öncelikle alacağınız üründe ion özelliği kullanılıp  kullanılmadığını ve plakaların seramik olup olmadığını araştırın ve öyle satın alın. Bu teknoloji ile saçlarınız, düzleşme aşamasında hem parlaklaşıp hem de yumuşayacak ve zarar görmeyecektir.

Evet ne diyorduk, düzleştiriciler sayesinde istediğiniz ve çok sevdiğiniz düz saçlara kavuşmanız oldukça kolay. Sadece biraz zaman ayırmak gerekiyor. Eğer saçlarınız doğuştan düzse ve düz saçlı olmaktan keyif alıyorsanız, o aman saçlarınıza herhangi bir aparat, alet, ürün değdirmeden lepiska gibi saçlarla dolaşmanız mümkün. Saçlarınız düz olmakla kalmayıp bir de ince telliyse, ışığı daha iyi yansıttığı için alabildiğine parlak ve yumuşacık gözükür. Parlak, pürüzsüz ve ipeksi düz saçlar, sade ve iyi dikilmiş şık bir kıyafet gibidir. Kişiyi steril, temiz, bakımlı ve duru gösterir.

 duz-sac-modelleri-nasil-yapilir

DÜZ SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Düz saçlı kadınlar saç modeli alternatifleri yönünden de oldukça şanslıdır aslında… Hem düz saçlar için epey farklı model mevcuttur, hem de saçlar fazla çabaya gerek duymadan yalnızca birkaç tarak dokunuşuyla taranarak dışarıya çıkılacak kadar düzgün bir forma geliverirler. Ancak her şey bu kadarla bitmez. Düz saçlı kadınların bu durumu idame ettirebilmeleri için saçlarına düzenli bakım uygulamaları şarttır. Saç tellerini kıran lastik, metal yahut keskin yapıda tokalar, ıslakken fırçalama, havluyla sertçe kurulama, her gün yıkayarak saçların doğal nemi ve yağını tüketme gibi yanlış uygulamalardan kaçınmak gerekir. Saçlarınız düz olduğu halde elektriklenmeyi önlemek için ekstra olarak düzleştirici kullanmak isterseniz, saçlarınızın tamamen kuru olmasına özen gösterin. Düzleştiren maşalar ıslak saçlara uygulandığında saç tellerini kırar ve çatallanmasına sebep olurlar.

Saçları düzenli periyotlarda uçlarından azar azar kestirmek hem daha gür ve sağlıklı gözükmelerini, hem de daha bakımlı durmalarını sağlar.

Şimdi gelelim düz saç modelleri nasıl yapılır mevzuuna…

Saçlarınız kendiliğinden düzse işiniz daha kolay. Kısa kesimlerde bile ısıl işlem istemeyeceğinden pratik ve rahat bir kullanım elde edersiniz.

Düz saç kesimi saç modelleri içindeki yeri ve önemini asla yitirmeyecektir; zira hem kullanışlı, hem şık, hem de her yaşa yakışan bir ruhu var.

Düz kesilmiş küt saçlar, kat verilerek kesilmiş küt saçlar, pixie modelleri, kahküllü küt uzun saçlar, kahküllü küt kısa saçlar, bob ve lob modelleri en çok kullanılan düz saç modelleridir. En kolay yapılan saç modelleri yine düz saçlardan çıkar.

Saçlarınız düz ve uzunsa, yüzünüz de minyonsa, saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp, tepede sıkı bir at kuyruğu yapabilirsiniz.

Saçlarınız düz ve şekilli bir kesime sahipse, hiçbir model yapmaksızın tamamen özgür bırakarak da son derece şık, feminen ve asil bir hava yakalayabilirsiniz.

Kadınlar saç modelleri içinde en çok düz saçları seviyor gibi geliyor bize.. Siz ne dersiniz?

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video