18 Temmuz 2024
Teknoloji

Facebook Nasıl Kapatılır?

Günümüzün en popüler sosyal ağı olan facebook, ülkemizde ve dünya genelinde yoğun kullanıcı kitlesine sahiptir. Faydalı olmasının yanında çok fazla zararı da bulunan facebook, dondurma ve kapatılma özelliğine sahiptir. Genel olarak dondurma işleminin kullanıldığı facebook hesapları için facebook hesap kapatma, işleminin aşamalı anlatımını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Facebook Nasıl Kapatılır?

Facebook, hem ülkemizde hem dünya genelinde en yaygın kullanılan sosyal medya sitesidir. Hem normal, hem mobil uygulama olarak sık kullanılan bu sosyal medya, kişisel kullanımının yanında toplu arkadaş kullanımları için de idealdir.

Uzun süre görüşülmeyen, izi kaybedilmiş arkadaşların bir araya toplanması ve iletişime geçilmesi, genel haberler, uzaktaki yakınların en son resimlerini görme gibi yararları bulunan facebook’u bazen daha başka nedenlerden dolayı kapatmak isteyenler olmaktadır. Kısa süreli facebook hesabını kapalı tutup daha sonra açmak isteyenler için facebook hesap dondurma seçeneği uygundur.

Hesabını tamamen kapatıp kapatmama konusunda düşünceleri olan kullanıcılar da ilk olarak hesaplarını dondurup daha sonra kapatma seçeneğini kullanabilir.

Facebook kapama işleminin detaylarına geçmeden önce sizlere hesap kapatmadan önce dikkat etmeniz gerekenlerden bahsetmek istiyoruz. Hesap silme işlemi ile ilgili ilk bilinmesi gereken hesabın bir daha hiç bir şekilde geri açılamayacağıdır. Bu nedenle hesapta bulunan resimler, önemli bilgiler ve anlamlı paylaşımları bilgisayar ya da cep telefonunuza indirin. Ardından kapatmak istediğiniz hesaba bağlı facebook sayfası ya da grubu olup olmadığını kontrol edin.

Facebook Nasıl Kapatılır? 1

Eğer grup ya da sayfa varsa yöneticilikten çıkın ve başka bir hesaba bağlayın. Aksi halde hesabınız kapandıktan sonra sayfa ya da grup açık kalır ancak kimse yönetici olarak giriş yapamaz. Facebook’ta sürekli kullandığınız özel uygulamalar varsa bunları da hesabınızdan kaldırın. Tüm kaldırma, yedekleme ve indirme işlemlerini yaptıktan sonra facebook hesabını silmeye geçebilirsniz.

Kullanmakta olduğunuz ancak artık kapatmak istediğiniz hesabınızı face kapama linki ile kapatabilirsiniz. Bu linki bulmak için ilk olarak hesabınıza girin. Hesaba giriş yaptıktan sonra mobillerde de masa üstü uygulamalarında da yer alan yardım seçeneğine tıklayın. Buradan karşınıza gelen ekranda en üst bölümlerde yer alan arama butonuna Facebook kapatma tarzı bir giriş yapın.

Arama sonrasında çıkan facebook hesabının kalıcı olarak silinmesi konusuna giriş yapın. Buradan link şeklinde karşınıza çıkan talep bildirimine tıklayın. Son olarak karşınıza çıkan ekranda hesap silmeyi onaylayın. İşte hesabınızın silinmesi için facebook ‘a başvurunuz yapıldı bile…

Facebook Nasıl Kapatılır? 2

Facebook hesap silme işlemi hemen gerçekleşen bir istek değildir. İlk 2 hafta kadar sürede hesabınız dondurulmuş şekilde beklemede kalır. Bu süre içinde facebook hesabında yer alan tüm kişisel bilgiler ve resimler silinir. Bu silme aşamasında kimse sizin hesabınızla ilgili bilgilere ulaşamaz. Tüm bilgiler silindikten sonra ise hesabın tamamen kaldırılma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Facebook hesap silme işlemi hesabını tamamen kapatmak isteyenler tarafından çok merak edilen bir işlemdir. Bu işlemi belirttiğimiz şekilde aşamaları yerine getirerek gerçekleştirebilirsiniz. Facebook silme işleminden önce mutlaka kararınızdan emin olun ve pişman olmayacağınız şekilde silme talebini verin.

Facebook kapatma işlemi hakkında bilgileri verdikten sonra son olarak Facebook kapatmak için talep verilmesinin en büyük nedenlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Genel olarak facebook hesabı kapatma talebi nedenleri;

  • Hesaba ulaşamamak
  • Hesabın başkasının eline geçmesi
  • Facebook kullanmak istememek
  • Başka bir facebook hesabı kullanmak
  • Facebook’ta çok fazla vakit geçirildiği için kullanmak istememek, olarak sıralanabilir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video