16 Temmuz 2024
Genel

Gemi Nasıl Yapılır?

Kağıt ile yapılan el işleri insana keyif verir ve kendini iyi hissettirir. Kağıttan gemi nasıl yapılır sorusu akıllarına gelen çocuklar öncelikle büyüklerinden yardım alırlar. Bu süreç içinde yaratıcılık sergileyebilmek ve çocuklarla daha kaliteli vakit geçirebilmek için aktivite esnasında farklı denemeler de yapılabilir.

Gemi Nasıl Yapılır?

Kağıttan Gemi Yapımı İçin Malzemeler

 • A-4 ebadında beyaz kağıt
 • Minik bayraklar
 • 30 cm halat ipi
 • Renkli düğmeler

Kağıttan Gemi Yapımı Tarifi

 1. A-4 kağıt dikey olarak katlanır.
 2. Kağıdın dış uçları katlanan kısmın orta bölümüne doğru yeniden kıvrılır.
 3. Dış kısımda kalan parçalar da iç bölüme doğru kapatılır.
 4. Üçgen oluşan bölümde kalan köşeler dışa doğru kıvrılır. Kağıdın dış üçleri tersine doğru çekilir ve kağıt gemi nasıl yapılır sorusuna cevap alınır.

Özellikle çocuklarla yapılan bu faaliyetin sonunda elde edilen gemi farklı şekillerde süslenebilir. Bunun için iplerden, düğmelerden ve kürdana geçirilmiş minik bayraklardan yararlanılabilir. Bahçeden toplanmış minik taş ve yaprak parçaları da eserinizi güzelleştirmek için kullanılabilir.

Gemi Nasıl Yapılır? 2

Kağıt gemi yapımından sonra yeni el becerilerine geçmek isteyenler maket gemi nasıl yapılır konusunda araştırma yapmaya başlayabilirler. Özellikle sadece maket ürünlerinin satıldığı dükkanlarda bu iş için kolaydan zora farklı kategorilere ayrılmış modeller rahatlıkla bulunabilir.

Çocuklarla kaliteli zaman geçirmek isteyen büyükler el becerilerini geliştiren figürler yerine çizim ve resim kabiliyetini de artıracak uğraşlara da vakit ayırabilirler. Gemi çizimi nasıl yapılır konusunda yapılacak kısa bir araştırma sonunda işe basit bir kayıktan başlanır ve süreç yelkenli ve büyük gemi çizimine kadar götürülebilir.

El-göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlayan faaliyetler sayesinde çocukların sadece yaratıcılıkları gelişmez aynı zamanda başarılı bir sosyal birey olmaları da sağlanır. Aile içinde veya anaokulunda gerçekleştirilen uygulamalar sayesinde sıcakkanlı ve sanatsal ruha sahip çocuklar yetiştirilebilir.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video