27 Şubat 2024
Teknoloji

Hocam.com Nasıl Kullanılır

Hocam.com Nasıl Kullanılır

Bu platforma yalnızca üniversite öğrencilerinin üyeliği kabul edilebiliyor. Ve bu anlamda Türkiye’de tek sosyal ağdır.

Üniversite öğrencilerini akademik ağlar üzerinden buluşturan online bir sitedir. Hocam.com için her gün sınırlı sayıda üyelik kabul edilebiliyor.

Üye olmak için sitede bulunan kırmızı büyük bir buton şeklinde görüntülenen hemen üye olmak istiyorum butonuna tıkladığınız takdirde karşınıza çıkan formu doldurup kabul edilirseniz bu seçkin sitede üye olabilirsiniz.

Üye olduktan sonra akıntıya kapılıp gideceğinizden emin olabilirsiniz. Gün içinde oluşturulan yüzlerce başlık altında dileğiniz kadar sohbet edebilir, yeni sohbet konuları açabilir, binlerce üniversiteli ile iletişime geçebilir, en önemlisi ise hem kendi öğrenim gördüğünüz üniversite de hem de farklı üniversitelerin etkinlikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bilinçli ve yerinde kullanıldığı takdirde öğrenciler için bulunmaz bir platform. Ayrıca günlük yaşamınızda işinizi kolaylaştıracak birçok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Kampüs ve özel hayat kısmına bilgilerinizi girmeniz halinde ev arkadaşı bile bulmak için büyük bir adım atmış oluyorsunuz.

Öğrenciliğim döneminde benim de kullandığım ve son derece yararını gördüğüm bu sosyal platformda ne konu bitiyor ne de sohbet.

Farklı arayışlar içerisinde olan öğrenciler içinde sonsuz imkan söz konusu. Örneğin müzikal bir yeteneğe sahipsiniz ve etrafınızda ne sizi yönlendirecek birileri var ne de size eşlik edecek bir şahıs. İşte tam burada Hocam.com sizler için büyük bir avantaj sağlıyor buradan müzikle ilgilenen arkadaşlar bulmanız ve grup kurmanız mümkündür. Müzik panosu olarak geçen başlığa tıklarsanız size hitabeden diğer öğrencilerle tanışıp hayallerinize bir adım atabilirsiniz.

Bir diğer farklı başlık ise Edebiyat, felsefe, ve diğer kültür sanat dalları. Bu başlık altında ilgi alanınıza göre yazılar bulup hem kendinizi geliştirebilir hem de sizler gibi hobileri aynı olan öğrencilerle tanışabilirsiniz.

Konu dışı serbest çağrışım bölümünde dilediğiniz konu hakkında sohbet açabilir ve sınırsız eğlencenin tadına varabilirsiniz. Hatta bu başlık altında gönlünüzce oyun açabilir ve açılan oyunlara katılabilirsiniz.

Bilgisayar İnternet bilim ve teknoloji bölümünde teknoloji tutkunları ile güncel, donanım, yazılım, tasarım ve internet konularında hem bilmediğiniz birçok bilgiye ulaşabilir hem de siz başkalarını bilgilendirebilirsiniz.

Ayrıca ilan sayfası bulunan bu sosyal platformda dilediğiniz ilanı verebilir ve aradığınız birçok ürüne ulaşabilir alım, satım, kiralama ve takas yapabilirsiniz.

Sitenin belki de en anlamlı bölümü olan Sosyal Sorumluluk bölümünde yardım kampanyaları ve gönüllü hizmet duyuruları yapılıyor. Size uygun olan bir zaman diliminde bu yardım etkinliklerine katılabilirsiniz.

Öğrenci iseniz ve hayatınızın bu en güzel zamanı dolu dolu geçsin istiyorsanız bu sosyal platforma katılmanızı öneririm.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video