24 Temmuz 2024
İlişkiler

İlişkinizde Kavgayı Sonlandıracak Cümleler

Tartışmak her zaman işin kolay kısmı, önemli olan tartışmayı sonlandırmak ve gönül alabilmek ama ne yazık ki gurur denen yargı çoğu zaman buna engel olmakta.

Her zaman alttan alanın karşı taraftaki olması beklenir ve tartışmalar bu nedenle uzar gider.

Sizi tılsım gibi etki yaratan sözcüklerin varlığından haberdar etmek isterim ki inanın bu sayede hem tartışmayı sonlandıracaksınız hem de erdemli biri olarak iç huzuru bulacaksınız.

Neler mi o sözcükler;

‘’Peki hayatım’’ demek partnerinizin fren yapmasına neden olacak ve hararetli tartışma aşamasında silkelenmesine neden olacaktır.

‘’Haklısın aşkım’’ bu cümlenin bitiremeyeceği tartışma yok çünkü hiç kimse haklılığını savunan biri ile tartışmaz.

‘’Sen nasıl istersen öyle olsun’’ tartışan kişiler kendi isteklerini kabul ettirebilmek için karşı tarafa tüm gücüyle yüklenir. Ama inisiyatifin onlara geçtiğini duyar duymaz mutlaka sakinleşirler ve tartışmaktan vazgeçerler.

‘’Özür dilerim’’ özür dilemek asla bir eziklik değildir ve ilk özür dileyen daima en cesurdur. O nedenle bu sihirli cümleyi kullanırsanız tartışmaya son vermiş olursunuz. 

Özür dileyen birinin üzerine hiç kimse tartışma aşamasında gitmez.

Yukarıdaki cümleleri sarf etmek sizi asla küçük düşürmez ve asla tartışma da güçsüz taraf olduğunuz anlamına gelmez.

Aksine çok erdemli biri olduğunuz anlamına gelir ki hararetli bir tartışmayı güzel cümlelerle sonlandırmak kesinlikle güzel bir davranıştır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video