23 Temmuz 2024
İlişkiler

İlk Gece Nasıl İlişkiye Girilir?

İlk gecenin anlamı, ilk defa cinsel birliktelik yaşamaktır. Hem erkekler hem kadınlar için çok önemli olan bu geceyi her iki cins de özel olarak yaşamak ister. İlk geceyi özel geçirmek için dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için araştırdık. İşte ilk gece nasıl olur sorusunun cevabı…

İlk gece cinsel birliktelik için kadın ve erkeğin en başından sakin olması gerekir. İlk defa cinsel birliktelik yaşayacak çiftlerden her iki tarafta da biraz stres olabilir. Bu stresi azaltmak için cinsel birliktelikten önce bir süre sohbet etmek stresin azalmasını sağlar. Sohbetin ardından ön sevişme ile çiftler birbirlerini tam birleşme için hazırlar. Ön sevişmeyi ne kadar uzun tutarsanız o kadar stresiniz azalır ve daha rahat bir cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz.

İlk defa cinsel ilişkiye girecek olan çiftler, bu konuda anlayışlı olmalıdır. Kadınlar bu özel gecede canlarının yanmasından çok korkar. Bu korkunun önüne geçmek için ilk olarak psikolojilerini hazırlamaları gerekir. Bilinç altında yer eden “Canım yanacak” düşüncesinin önüne geçmek için ilk geceden önce kendi kendini hazırlamaya çalışan bayanlarda bu düşünce hala devam ediyorsa, mutlaka karşı cins ile paylaşmalıdır. Erkekler, korku yaşayan partnerlerinin bu korkularını yok etmek için gerekli özeni göstermeli, sabır ile yaklaşmalıdır.

İlk Gece Nasıl İlişkiye Girilir?

Cinsel birliktelikte yaşanan korkular sadece bayana ait değildir. Erkekler de bu konuda başarısız olmaktan korkarlar. Bu korku, fazla cinsel birliktelik yaşamamış erkeklerde daha fazladır. Korkularını belli etmek istemeyen erkekler mümkünse ilk cinsel deneyimlerinden önce her şeyi konuşabildikleri bir yakınları ile bu konuları görüşebilir.

Gerdek Gecesinde Ne Yapılır?

Gerdek gecesi, düğün sonrasında kadın ve erkeğin il defa baş başa kaldıkları gecedir. Her iki taraf için de özel olan bu gecede, ilk cinsel birliktelik de yaşanması beklenir. Gerdek gecesi yapılacaklar hem kadının hem erkeğin ömrü boyunca aklında kalan anlardır.

Bu nedenle mümkün olduğunca özel geçirilmesi gerekir. Gerdek gecesi olarak adlandırılan ilk cinsel birleşme gecesinde, uygulanacak olan pozisyonlar da çok önemlidir. Kadın ve erkeğin isteklerine göre belirlenebilen bu poziyonlar, her iki tarafın da rahat edebileceği şekilde olmalıdır.

Gerdek gecesi poziyonları arasında en fazla uygulanılanı kadının altta, erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Kadının sırt üstü yatıp bacaklarını iki yana açtığı, erkeğin bacak arasında yer aldığı bu pozisyon, geçmişten günümüze uygulanan en klasik pozisyondur.

İlk cinsel deneyimlerde tercih edilir. Kadının kendini rahat hissetmesini sağlayan bu pozisyonda kontrol büyük ölçüde erkektedir. Kadın erkeği konuşarak yönlendirebilir. Hamile kalmak isteyen kadınlar bu pozisyonlarda cinsel ilişkiye girmeli.

Gerdek Gecesinde Ne Yapılır?

Aynı pozisyonun tam terzi olan, kadın üstte erkek altta poziyonu, ikinci en fazla uygulanan cinsel birleşme pozisyonudur. Kontrolün kadında olduğu bu pozisyon, ilk deneyim için de idealdir. Aldığı zevke göre kontrolü sağlayan kadınları bu pozisyonda daha fazla istekli oldukları öne sürülür.

Yüz üstü yatarak cinsel bileşme de ilk gece deneyimleri için ideal olabilir. Kadının altta erkeğin üstte olduğu bu pozisyonda kadınların daha fazla zevk aldığı belirtiliyor. Ancak yüz yüze gelememek ve erkeğin arkadan yanaşmasından dolayı vajinaya daha fazla baskı yapması gibi dezavantajları bulunur. Yine de en sık uygulanan gerdek gecesi pozisyonlarından biri olma özelliğindedir.

İlk kez cinsel birliktelik yaşayacak çiftlerin en fazla dikkat etmesi gereken konu, karşılıklı isteklerin bilinmesidir. Eğer partneriniz sizden bir şey istiyorsa, bunu elinizden geldiğince yapmaya gayret etmeli, isteklere göre cinselliğinize şekil vermelisiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video