29 Mayıs 2024
Eğitim

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Yabancı dil kısa sürede öğrenilmelidir. Aradaki hayat Türkçe olduğunda üzgünüm ki İngilizce öğrenmek zorlaşıyor. Anadil ortadan kalktığı zaman beyinin algılama kuvveti ve zekâsı en üst seviyede oluyormuş. Bu nedenle anadili çok fazla kullanmamak gerekiyor.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenme püf noktaları: 

İngilizce çoğumuzun ilkokuldan beri öğrenim hayatında, değil mi? Yani İngilizce uzun zamandır hayatımızda ancak biz İngilizce konuşamıyoruz. Demek ki burada şu nokta önemli; öğrenmede kısa yada uzun zaman değil yoğun bir öğrenim programı gerekli. Mesela yurt dışında bunu başara bilmek mümkün. Baştada söylediğim gibi ana dilden uzaklaşmak püf noktası. İlk önce İngilizce öğrenmemizin gereklerini belirleyip nerede, ne zaman ve nasıl öğrenme aktivitesini gerçekleştirme konusunda karar vermemiz gerekir.

Yurtdışına çıkamıyor muyuz, o zaman teknolojinin nimetlerinden yararlanma vakti. Şu çok vakit ayırdığımız sosyal medyayı birazda öğrenme için kullanabiliriz.  ·

  •  Chat programlarından yazışmalar yapabileceğimiz yabancı arkadaşlar edinelim mesela. Bu etkinlik zayıf olan kelime bilgimizi zenginleştirecektir. ·        
  • Yabancı medyayı internetten takip edip, çeşitli yabancı yayın abonelikleri gerçekleştirebiliriz.·        
  • Yabancı müzik dinleyebiliriz. Mp3 çok yararlı olacaktır!·        
  • Yabancı filmleri alt yazısız izleyip algımızı biraz zorlayalım.·        
  • Resimli renkli kartlar ile de öğrenmeyi eğlenceye dönüştürebiliriz.  

Gün içindeki yaşantımızda da bol bol notlar almamız önemli. Hatta kelime bilginizi arttırdıktan sonra muhakkak şunu yapın. Ayna karşısında sesli olarak konuşun, anlamlı ya da anlamsız yeter ki konuşun. Dilbilgisi yani gramer İngilizce öğrenmede formüldür. İngilizce öğrenmede grameri bilip uygulamak önemlidir tabi ki. . İngilizce öğrenirken cümle yapısında mantık aramayın, bu düşünce kesinlikle öğrenimi geciktirir. Sorgulamadan öğrenmek gerekir. İngilizce konuşmayı öğrenirken ilk hedef derdimizi anlatabilmek olmalıdır.

Unutmayın!  İngilizceyi bir İngiliz yada Amerikalı gibi konuşma endişesine kapılmamalıyız. Biz Türk’üz kardeşim, dilimiz döndüğünce konuşuruz kasmaya gerek yok!

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video