1 Mart 2024
Kültür ve Sanat

İrem Derici Kimdir

31 Mart 1987 yılında İstanbul doğumlu olan İrem Derici, en büyük çocukluk hayallerini hayata geçiren başarılı bir şarkıcıdır.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünden mezun olan şarkıcı ilk olarak bir single ile müzik dünyasına adım atmış ve büyük bir başarı yakalamıştır.

Müzik hayatına ‘O Ses Türkiye’  yarışması sayesinde ivme kazanarak başlayan şarkıcı katıldığı bu yarışma da elenerek müzik hayatına babasının desteği sayesinde devam etmiştir.

Şarkıları:

  • Bensiz yapamazsın
  • Birmiyiz
  • Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı
  • Kalbimin Tek Sahibi
  • Neredesin Sen
  • Sevgi olsun Taştan olsun
  • Zorun ne sevgilim

Birbirinden güzel bu şarkılar sayesinde İrem Derici, Hülya Avşar’dan çok şey öğrendiğini ve müzik hayatındaki en iyi başlangıcını onu tanımakla yaptığını söylüyor. Şarkı seçimlerinin de başarısında büyük rolü olması internette kliplerinin tıklanma oranları ve müzik yayını yapan mercilerde çokça istek alması başarısını gözler önüne seriyor.

Yerli ve yabancı şarkıları ustalıkla seslendiren İrem Derici, büyük usta Neşet Ertaş’ın şarkısı olan Neredesin sen parçasını cover şeklinde yorumlayarak türküye yeni bir soluk getirmiştir. Aynı zamanda Nazende Sevgilim adlı Azeri şarkıyı cover ladı. 13 eylül 2014 tarihinde aranjörü olan Rıza Esendemir ile yaşamını birleştirdi.

Başarılı şarkıcı İrem Derici 2013 yılında Kral TV müzik ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı olarak aday gösterilmiştir. 2014 Yılında ise Altın Kelebek ödüllerinde en iyi çıkış yapan sanatçı olarak ödülü kucakladı. Şarkıcının klipleri internette tıklanma rekorları kırarken en çok dinlenen klipler olarak hala büyük rağbet görüyor. Şarkıları 20 milyondan fazla tıklanma oranını bulmuştur. Tüm müzik otoritelerinden tam not almaya devam eden şarkıcının ses rengi ve sesinin güçlü oktavı sayesinde yolu açık görünüyor.

Şimdilerde ise Değmezsin Ağlamaya adlı single ile hayranları ile buluşmaya devam ediyor. Yine bu şarkı da büyü beğeni toplamış bulunuyor. Başarılı şarkıcıya sosyal medya sitelerinden ulaşma olanağına sahipsiniz paylaşımları sayesinde fanları ile iç içe yaşayan mütevazi bir yaşam sürüyor.

Ses rengi sayesinde her yaş grubundan kitlelere hitap eden şarkıcı başarısının kalıcı olması yolunda titiz çalışmalarına devam ediyor. Yardım konserlerinde de yer alan şarkıcı ülkenin her köşesinde yoğun bir konser temposu ile çalışmaktadır.

Yeni single nın heyecanını yaşayan şarkıcı için başarılı olacak yönünde söylemeler bulunuyor.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video