18 Haziran 2024
İş Hayatı ve Kariyer

İş Kaybettiren 7 Başvuru Hatası

1. Sıkılmış veya kendinden emin görünmeye çalışmak: Birkaç ay önce kampüste ya da okulda en dikkat çeken kişi olabilirsin ama işverenlerin karşısında henüz kendini ispatlamamış birisin.  Bunun için ilk görüşmede pozitif ve saygılı bir tutum gösterilmeli.

2. Özgeçmişte deneyim olmalı: Hiçbir iş deneyimi olmadan deneyim gerektiren bir işe başvurmanız olumsuz olarak değerlendirilebilir.

3. Uygun şekilde giyinmek: Mülakata giderken giydiğin kıyafetler kendine güveni ve işe verdiğin önemi gösterir.

4. Şirket hakkında bilgi sahibi olmak: Eğer şirket hakkında iyi bir bilgi sahibi olmadan görüşmeye gidiyorsan bunun hiçbir özrü olmayabilir. Gitmeden önce en azından internet sitelerinden bilgi sahibi olun.

5. İngilizce seviyeniz: İngilizce seviyenizi çok iyi gösterip yazmamanız veya yanlış bilgi vermeniz firma tarafından olumsuz olarak karşılanabilir.

6. Aynı şirkette çok fazla pozisyona başvurmak: Bazı yeni mezunlar bir şirkette çalışmayı çok istedikleri zaman, o şirkette hangi pozisyonlar boş ise o pozisyonlara cv yolluyorlar. İşe uygun olup olmadığını veya eğitimine uygun pozisyonlara başvurulmadığı takdirde yine sonuç olumsuz olabiliyor.

7. Hemen maaşı sormak: İlk görüşmede işveren bahsetmeden maaşı sormanız, işten çok parasıyla ilgilendiğinizi gösterir.

 

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video