14 Temmuz 2024
Genel

İşletmelerin Büyüme Oranları Nasıl Belirlenir?

Günümüzde çeşitli işler için kurulan işletmelerde asıl amaç tabi ki para kazanmak ve dolaylı yoldan olsa da istihdamı artırmaktır. Bu sebeple işletmelerin öncelikli hedefi açıkçası daha fazla para kazanmak daha iyi bir gelir elde etmektir. İşletmelerin bu amaçlarını gerçekleştirmek için ise çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Bunların başında yüksek büyüme oranları gelmektedir.

Peki, İşletmelerin Büyüme Oranları Nasıl Belirlenir Büyüme oranlarının belirlenmesinin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır bunların başında şirketin geçen yıla oranla artırılan kazancı oran olarak ne kadar daha fazla ürün sattığı sermaye artırımı gibi bir kaç konu gelmektedir. Bu verilere dayanarak şirketler büyüme rakamlarını öğrenebilirler. Bu büyüme rakamlarının bir diğer olumlu etkisi ise şirketler arasında ki rekabeti tetiklemesi artırması ve olumlu yönde iş yapmaya şirketleri teşvik etmesidir.

Büyüme rakamlarını artırmak için şirketler daha fazla çalışarak daha fazla emek göstererek büyüme yolunu seçmekten geçmektedir. Bu şekilde büyümenin yanında bir de aynı şekilde satın alma ile büyüme gibi çok farklı büyüme yöntemleri de bulunmaktadır. Şirketlerin büyüme stratejilerinden biri de maliyetleri kısarak büyüme taktiğidir. Ama bu yöntemi ne sanayiciler ne siyasiler nede çeşitli kuruluşlar çok da insani bulmamaktadırlar çünkü bu yöntem ile insandan kısma taktiği uygulanmaktadır.

İşletmelerin Büyüme Oranları Nasıl Belirlenir?

Bu taktik ile insanların emeği sömürülmektedir yani şirketler çok çalıştırıp az para vermektedirler. Bu şekilde insandan tasarruf etmektedirler ve bu yöntemlerde hiç insani değildir. Çünkü insanlara tamamıyla ekonomik bir gözle bakan insanları kullanma gözü ile gören bir anlayış yöntem ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında bulunmaktadır. Bu yöntem aslında sosyalist düzenden komünist düzenden daha aşağıda daha kötü daha adaletsiz ve insanları tamamıyla ekonomik çıkar olarak gören bir anlayış bir düzen bir yapı olduğu için, tüm dünyada bu düşünce ve fikirlerle mücadele edilmesi gerekmektedir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video