13 Temmuz 2024
İlişkiler

Kadınların Trip Atmasının Nedenleri

Bir bakmışsınız çok mutlu, kafanızı bir çevirmişsiniz müthiş mutsuz olabiliriz.

Ve bunu sizin anlamanızı bekleriz.

Neden mutsuz olduğumuzu, o an neyden huzursuz olduğumuzu daha gözlerimize baktığınız gibi görmenizi ve ona göre davranmanızı isteriz.

Trip; kelime anlamının çok dışında kullanılan, biz kadınlara özgü bir durum ve neredeyse bizimle özdeşleşmiş halde.

Trip atmak genel anlamı ile elimizdeki gücü kaybettiğimizde kendimizi mutsuz hissetmemiz ile ortaya çıkan bir olgu ve kendimizi ispatlama çabasıdır.

Tamamen çaresiz kalmanın ve çaresizliğin sonucu olarak ortaya çıkan bu davranış şekli kendisini sorulan soruya cevap vermeme, karşısındaki kişiyi duymazlıktan gelme, suratı asıp somurtup o halde saatler geçirme veya aslında istenildiği halde bir duruma karşı istemiyormuşçasına davranmak olarak ortaya çıkabilir.

Bu durumların hepsi aslında ben hala buradayım, beni fark etmeni, kırıldığımı anlamanı ve buna göre davranmanı istiyorum anlamlarına gelmektedir.

Aslında bu duygusal yıpranış ve anlaşılma çabası erkeklerde de sık sık görülmektedir ama bu durumu erkekler sağa sola saldırıp hiddetlenerek veya bağırıp atarlar.

Biz kadınlar ise her şeyi içe atmaya yönelik yetiştirilmiş kişiler olarak bu durumları da içimize atarız ve sonuç olarak dışarı vurum şeklimiz trip atmak olarak kendini ortaya çıkarır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video