29 Mayıs 2024
Kültür ve Sanat

Kerem Bursin Kimdir

Son dönemde televizyon programlarında pek sık gördüğümüz, şu an vizyonda olan bir sinema filminde de yer almış bir oyuncu olan Kerem Bursin ilk olarak farklı konuşma aksanı ve farklı tarzıyla karşımıza çıkıyor. Yeni nesil lise dizilerinin fenomeni olarak gözümüze çarpıyor.  Özellikle Türkiye’de yükselişe geçmesine neden olan Güneşi Beklerken adlı diziyle tanınmış olan oyuncu şuanda Türkiye’de projelerine devam etmekte ve pek çok ödüle aday gösterilip, pek çok ödülün de sahibi konumundadır. Şu an ise Pazar günleri izleyebileceğimiz bir dizide, Şeref Meselesi adlı dizide Yiğit adlı karakteri canlandırıyor. Bu dizi de ise yine son dönemin gözde isimlerinden Yasemin Allen, Şükran Ovalı, Şükrü Özyıldız ve Burcu Biricik yer alıyor.

Son dönemde özellikle GQ gibi bir dergiden ödül alan ve yıldızı parlayan Kerem Bursin hakkında pek çok şey yazılıp çiziliyor. Özellikle özel hayatı konusuna çok fazla haber var, sosyal mecralarda ve magazin programlarında bu haberleri görebiliyoruz.

Kerem Bursin’in kişisel sosyal mecra hesaplarını takip ederek, twitter, facebook ve instagram gibi onu, yaptıklarını ve düşüncelerini anlayabilmemiz mümkün, hatta hayranıysanız belki tanışma şansınız bile olabilir . Official hesaplarını bularak Kerem Bursin’i takip edebilirsiniz.

Kerem Bursin 1987 doğumludur ve iki dilde oyunculuk yapıyor, bu diller; İngilizce ve Türkçe.  Eğitimini Amerika da tamamlamış, Amerika da oyunculuk eğitimi alarak rol aldığı pek çok yapım bulunmakta. Fakat biz onu Türkiye’de oynadığı dizilerden tanıyoruz.

Özellikle farklı bir aksana sahip olmasıyla eleştirilen Bursin’in, ailesi Texas’ta yaşıyor, oyunculuk yapmadan önce bir müzik grubuna sahipmiş fakat asıl istediğinin oyunculuk olduğuna karar verince müziği bırakmış. Müzik konusunda da oldukça başarılı olduğu bilinen Bursin, oyunculuğun kendisi için daha ağrı bastığını anlayınca oyunculuk konusunda kariyerine devam etmeye karar vermiş.

Türkiye’de oynadığı diziler; Güneşi Beklerken ve şuan yayında olan Şeref Meselesi adlı dizilerdir.

Türkiye de oynadığı ilk sinema filmi de şuan yayında olan bir Çağan Irmak yapımı Unutursam Fısılda isimli filmdir. Bu filmin içerisinde Bursin, Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür gibi ünlü oyuncularla birlikte yer alıyor ve Müzisyen Erhan rolünü üstleniyor, izlemek isteyenler kaçırmasın, film 70’li yılların atmosferini çok güzel bir biçimde yansıtıyor.J

Kerem Bursin, pek çok ödüle layık görülen bir yıldız. Sahip olduğu birçok ödül var bu ödüller ise şöyle;

Aldığı Ödüller:

GQ Men Of the Year 2014 Ödüllerinde, yılın yükselen yıldızı ödülünü almıştır.

Ege Üniversitesi Medya Ödüllerinde, en iyi erkek oyuncu

Dilek Ödülleri, en iyi erkek oyuncu

20. Altın Objektif ödülleri, en iyi umut vadeden oyuncu

3. Kristalfare Medya Ödülleri, en iyi erkek oyuncu

Kerem Bursin, sadece rol aldığı dizilerle değil, rol aldığı reklamlarla da Türkiye’de adından söz ettirmiştir. Rol aldığı reklamlar; bir mobil telefon uygulaması olan Line reklamı, Güneşi Beklerken dizisindeki partneri Zeynep Doğandemir ile rol aldığı Lipton reklamı ve Turkcell Super Online reklamıdır. Bu reklamlarda da farklı karakterler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kerem Bursin sadece Türkiye’de değil yurtdışında kariyeri olan bir oyuncudur ve yurtdışında da rol aldığı filmler bulunmaktadır. Televizyon dizilerinde farklı aksanı ve farklı tarzıyla dikkat çeken Kerem Bursin, son dönemin gençlik dizileriyle parlayan oyuncuları arasında yer alıyor. Şuan her Pazar akşamı izleyebileceğiniz bir dizinin kadrosunda yer alıyor. Eğer Kerem Bursin hayranıysanız Pazar günleri Şeref Meselesi’ni kaçırmayın derim J

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video