27 Şubat 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Kolay Topuz Nasıl Yapılır

Kadınlar dış görünümlerine oldukça önem verirler. Özellikle de saçlarına… Saçlarının nasıl göründüğü kadınlar için oldukça önemlidir. Rengi, şekli, parlaklığı, hacmi, yumuşaklığı, kırıksız ve sağlıklı bir yapıda oluşu saç güzelliğinde aranılan belli başlı unsurlardır. Bir de ister uzun, ister kısa olsun saçlarda model de hayli önemlidir. Özellikle uzun saçlarda model alternatifi daha fazladır. Saçlarını toplu kullanmayı seven kadınların en çok tercih ettiği modellerden birisi de topuzdur. Topuz modelleri hem çok sevilen modellerdir, hem de saçlar şekle girmediğinde kurtarıcı model olarak düşünüldüğünden çok sık kullanılır. 

kolay-topuz-nasil-yapilir-1Topuz Modelleri Yapımı

Topuz nasıl yapılır düşüncesi sizi endişeye sevk etmesin. Zira sadece biraz el becerisi gerektiren bir işlem olan topuz yapımı son derece pratiktir. Topuz yaparken saçların daha gür durması için dip kısımların tarakla taranıp, uç kısımların dalgalı kalması iyi olacaktır. Aslında mandal tokalarla bile basitçe uygulanan ama son derece şık ve doğal görünen topuzlar elde etmeniz mümkün.

Kolay topuz için gerekli ana malzeme, 1 adet topuz tokası. Bunun haricinde 2 adet saç lastiği ve birkaç adet tel toka yeterli olacaktır.

Kadınların büyük çoğunluğu evde öylesine gelişigüzel yaptıkları halde çok güzel duran topuzları, nedense dışarı çıkarken yapamadıklarını söyler. Topuz tokası sayesinde istediğiniz güzellikteki topuza kavuşmanız mümkün. Şimdi konunun kolay topuz nasıl yapılır kısmına gelelim.

Lastik tokalardan biriyle at kuyruğu yaptığınız saçlarınızı, topuz tokasının delik kısmından geçirin ve saçları tokanın üzerine alarak, toka gözükmeyecek şekilde kapatın. Diğer lastik tokayı da bunun üzerine geçirin. Etrafında kalan saçları topuzun çevresine sararak fazlalık kısımları tel tokalarla sabitleyin.

Bir diğer kolay topuz modeli ise yine at kuyruğu ile başlıyor. At kuyruğu yapın ve ardından kendi etrafında döndürerek burgu oluşturun. Burguyu ikiye katlayıp, ucunu sıkıca tel tokalar yardımıyla topuzun dip kısmına tutturun.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video