23 Temmuz 2024
Genel

Korku Nasıl Yenilir?

Her insan hayatı boyunca farklı zamanlarda pek çok korkuyla karşılaşır. Örneğin 0-6 aylık bir bebek bu dönemde ani seslerden korkarken, yaşı ilerledikçe karanlık korkusu, okul korkusu, akademik başarı korkusu gibi farklı korkular yaşar. Peki belli bir yaşa gelmiş bireyler bu kokularını nasıl yenebilirler?

Korku Nasıl Yenilir?

Okul korkusu yaşamış biri olarak yazıyorum ki korkuyu yenmenin en etkili çözümü korkunun üzerine gitmektir. Korkunun üzerine gitme süreci ne kadar sancılı geçsede, en büyük çözüm budur. Bir birey korkusunun üzerine gittiği takdirde korkusunun ne kadar yersiz olduğunu anlayacaktır.

Hayat mücadeleden ibarettir ve korkularımızı yenmek istiyorsak korkudan kaçmak yerine onunla mücadele etmemiz gerekir. Örneğin okul korkusu yaşayan bir öğrenci genellikle hep bu korkusundan kaçmaya yönelir. Ancak tüm korkularda bireyün mücadele etmesi, korkunun üzerine gitmesi belli bir süre sonunda kişiyi rahatlatacaktır.

Korku Nasıl Yenilir? 1

Uzun lafın kısası korkularınızdan kaçmayın. Bu davranışınızın yararı olmayacağı gibi, korku duyacağınız bir sonraki anda sizi çok daha zor duruma sokacaktır. Her zaman korkularınızın üzerine gidin. Bence size çok faydası olacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video