19 Temmuz 2024
Kültür ve Sanat

Küçük Prens Okumak İçin 5 Neden

Küçük prens her ne kadar çocuklara hitap eden bir kitap gibi algılansa da birçok yetişkin tarafından sevilen ve ayrı yeri olan bir kitaptır.

Peki Küçük Prens okumak için 5 neden istiyorsanız kulak verin;

  1. Küçük Prens’te bulunan bilgece sözler yetişkinleri de çok etkiler ve evrensel niteliktedir. Geçmişten günümüze tüm koşulları düşündüğünüzde Küçük Prens’teki etkili cümleler her kesime hitap eder.
  2. Kitaptaki çizimler yazara aittir ve sulu boya ile boyanarak yapılmıştır. Bu da yazarın hayal gücünün yazdıklarıyla bütünleştiğini gösterir. Okudukça daha iyi anlayacaksınız bu iki kavramı.
  3. Çocuklarınıza davranışlarla ilgili bir takım öğretilerden yararlanmak istiyorsanız yine Küçük Prens’ten yararlanabilirsiniz.
  4. Tüm dünyada ortak manevi duygulara hitap ettiğinden okumanızda yarar var diye düşünüyorum. Çünkü; aynı dili konuşmaktan ziyade aynı manevi kavramlardan etkilenmek ve doğruluğunu kabul etmek daha önemlidir. Küçük Prens size dünya genelinde kabul görmüş bilge nasihatleri sunacaktır.
  5. Küçük Prens’i okurken her yaşa hitap ettiğini göreceksiniz. Bu demek oluyor ki hangi zaman diliminde yaşarsanız yaşayın, yaşınız kaç olursa olsun, küçük bir çocuğun gözünden de bir yetişkinin gözünden de aynı duyguları size aktaran bir kitaptır. 

Küçük Prens kitabını okumadıysanız mutlaka okumalı ve gelecek nesillere bir şekilde aktarmalısınız.

Sizi cezbedecek ve adeta kendinize yön vereceksiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video