14 Temmuz 2024
Genel

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır, Zararlı Mıdır?

Saçları çok hızlı yağlananlar için kurtarıcı bir ürün olan kuru şampuan yağlı saçlar için son derece yüz güldüren bir çözüm. Kuru şampuan kullanımı ferahlamış ve hafiflemiş hissettirdiği gibi, saçlara anında hacim veriyor ve güzel kokmasını sağlıyor. Özellikle yoğun ve koşuşturmalı bir hayatı olanlar ve saçları çok çabuk yağlananlar için can simidi gibidir ve çoğunlukla sprey formundadır ve saçtaki fazla yağı emerek tazelik verir. Hacimli ve enerjik bir görüntü oluşmasını sağlar. Saçları yıkadıktan sonra bile aynı gün içinde yağlananların çantasında  taşıması son derece kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Kuru şampuan nedir sorusunun yanıtı nasıl kullanıldığının yanıtıdır da aynı zamanda. Sprey formundaki kuru şampuanı yağlanmış saç diplerinize sıkarak anında tazelenmiş bir dokunuş oluşturabilirsiniz.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Kuru şampuanın içeriğinde bulunan yağ emme özelliği sayesinde, gün içinde yağlanan saçlar çok kısa bir süre içinde tazelenir ve kendine gelir. Kuru şampuan nasıl kullanılır kısmına gelecek olursak; saçlarınızı ıslatmadan tutamlara ayırın. Kuru şampuanı sallayın ve aç diplerinize 8-10 cm. mesafeden sıkın. Şampuanı çok yakından yahut çok uzaktan püskürtmemeye dikkat edin. Şampuanı iyice dağıtmak ve  saça hacim kazandırmak için saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu aşamadan sonra da saçlarınızı tarayarak şekil verebilirsiniz.

Zararlı Mı?

Çok sık kullanıldığında saçlı deri için zararlı olabiliyor. Saç sağlığında kafa derisinin sağlıklı olması büyük önem taşıyor. Yağlar, ölü deri, ter, kir gibi yabancı maddeler kafa derisine yerleştiğinde saç folikülleri zarar görüyor. Bu foliküller ise saç gelişiminde önemli bir paya sahip. Kuru şampuanın kullanımı düzenli ve sık hale getirildiğinde saçlarda zayıflama ve dökülme meydana geliyor. Kuru şampuanı arada sırada kullanılmalı, saçlar su ve normal şampuanla 3 günde bir yıkanmalıdır.

Önerilen Şampuan Çeşitleri

Kuru saçlar için şampuan nasıl saçlardaki yağ ve nem dengesini harekete geçiriyorsa, aynı şekilde çabuk yağlanan ve yağlanmaya meyilli saçlar için de kuru şampuanlar imdada yetişiyor. Piyasada var olan markalar içinde Elidor  yaygın olarak tercih edilenlerden. Bunun dışında Urban Care  ve Batiste  da sayılabilir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video