18 Haziran 2024
Teknoloji

Mail.ru Nasıl Kullanılır? E-mail hesabı nasıl açılır?

Video ve film paylaşımında sınırları aşan Mail. Ru, artık android uygulaması ile Türkçe olarak yayında. Siteyi arkadaş edinmek için kullanacaksanız eğer, listenize tek seferde 100 kişiye kadar ekleme yapabiliyorsunuz.

Rusya’da çok popüler bir web site olan Mail. Ru, android cihazlar için hazırlanan İngilizce sürümü sayesinde dünya üzerindeki kullanıcı sayısını da hızla yaygınlaştırıyor. Mail. Ru’nun kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin başında birden fazla hesap ekleme özelliği geliyor. Şifreli klasörler ve kişisel spam şifresi de hesabınıza gelen bilgileri daha güvenli korumanızı sağlıyor. Gelişmiş arama motoru sayesinde aradığınız bilgiye kolayca ulaşabiliyor, ön bellekten e-postalarınızı görüntüleyebiliyorsunuz. Mail. Ru’nun kullanıcılarına sağladığı en önemli kolaylık ise, posta kutusu ile eş zamanlı çalışıyor olması. Böylece, posta, belge ya da görsel malzeme gönderebilir ve posta kutunuza gelen yeni mesajlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Türkçe Sohbet Edebilirsiniz

Mail. Ru Agent ise anlık mesajlaşma programı olup Türkçe seçeneği ile ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Bildiğiniz MSN Messenger ile aynı mantıkla çalışan Mail. Ru Agent, aynı zamanda Facebook sayfasının benzeri olan My. Mail. Ru ile de etkileşim halindedir. Mail. Ru Agent’i indirmek için kendi sitesinden giriş yapmanız gerekiyor ancak eğer programı Türkçe kullanacaksanız kurulum sırasında dil seçeneğini belirtmeniz gerekiyor. Mail. Ru Agent’ı mobil cihazların tamamında sıkıntı yaşamadan kullanmanız mümkün. Bilmeniz gereken tek şey cihazınızın işletim sistemi ve java ayarları. Yazılımın arama sınırlaması bulunmadığı için listenize tek seferde 100 kişiye kadar kişi ekleyebiliyorsunuz. Rusya’dan bayan arkadaş edinmek niyetiyle Türkiye’den açılan hesaplar Kazakistan ve Azerbaycan vatandaşlarının dostluk daveti akınına uğruyor.

 

 

 

Mail.Ru’ya Nasıl Kaydolacaksınız?

Eğer Rusça bilginiz yok ise, Mail. Ru’ya kaydolmak için Google Crome’dan destek almanız gerekir. “Crome indir” kullanarak programı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Özellikle video ve film paylaşımlarında engel ya da kota ile karşılaşmayacağınız bir alan olan Mail.Ru’dan bir hesap edinmek için Google arama motoru sayfasına “mail.ru english” yazmanız yeterli. Ya da karşınıza çıkan Rusça sayfada dil seçeneğini Türkçe yaparak da kaydolabilirsiniz. Daha sonra yeniden siteye giriş yapmalı ve bir üye formu doldurmalısınız. Kendinize bir e-posta adresi seçmelisiniz, burada mail uzantısının çok tercih ediliyor olması size sıkıntı yaşatabilir. Bk, List ya da Inbox uzantılarını da seçmeniz mümkün. Belirleyeceğiniz şifrenizin güvenilir olmasına özen göstermelisiniz. Eğer şifrenizi unutursanız, hesabınıza ulaşmak için cep telefonu numaranıza sistemin bir şifre yollamasını istemelisiniz. Cep telefonu kullanmıyor ya da numaranızı paylaşmak istemiyorsanız, yanıtı kolay tahmin edilemeyecek bir gizli soru belirlemeniz gerekiyor.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video