18 Haziran 2024
Kültür ve Sanat

Murat Boz Kimdir

Ünlü şarkıcı popüler erkek kategorisinde listeleri ve hafızaları zorlayarak şu günlerde büyük başarı sergiliyor. Murat Boz, 7 mart 1980 tarihinde Zonguldak Ereğli’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi üniversitesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde de öğrenimine devam eden şarkıcı başarılı bir çizgide müzik hayatına devam ediyor.

Müzik hayatına vokalistlik yaparak başlayan Murat Boz başta Tarkan olmak üzere birçok güçlü sese vokalistlik yaparak eşlik etmiştir.

Beğenilen ve geniş bir hayran kitlesi bulunan şarkıcının yetenekleri şarkı seslendirmekle sınırlı olmayıp aynı zamanda şarkı sözü yazıp beste yapmakla da çok yönlülüğünü ortaya koymuş bulunuyor.

Sevilen şarkıcı şu sıralar birçok firmanın reklam yüzü olarak ekran karşısında sıkça görülebilmekte.

Acun Ilıcalı yapımı olan O Ses Türkiye yarışmasında da bir dönem jüri üyeliği yaparak halkın sempatisini kazandı ve oldukça popüler oldu.

Albümleri;

  • 2007 Aşkı Bulamam Ben ; Umrumda değilsin- Aşkı bulamam ben-Maximum- Püf- Üzüleceksin – Dönmem- Anla artık- Derdin var- Beni Bana Bırak 
  • 2008 Uçurum; Ben aslında- Ötme bülbül- Uçurum-
  • 2009 Şans: Buralardan giderim – Görmemişim Duymamışım- Gümbür gümbür-Hatun yıkılır-Herşeyi yak- İki medeni insan – İstanbul eğlencesi- Para yok- Sallan Sallana
  • 2010 Hayat Sana Güzel
  • 2011 Aşklarım Büyük Benden; Hayat öpücüğü-Aşklarım büyük benden- Soyadımsın- Bulmaca- Bize kıyma- Geri dönüş olsa – Korkma – Kalamam arkadaş- Aşkın Suçu Yok
  • 2012 Dance Mix; Özledim- Hayat öpücüğü- Aşkın suçu yok- Geri dönüş olsa- Kalamam arkadaş- Yazmışsa Bozmak Olmaz, parçalarına hayat vermiş ve büyük beğeni toplamıştır.

Güçlü sesi ve yakışıklılığı sayesinde hayran kitlesini genel itibari ile genç kızlar oluşturmakta.

Gülşen’le yapmış olduğu İltimas adlı parça da sergiledikleri performans ve ses getiren klibi sayesinde günlerce müzik listelerinde yer aldı ünlü şarkıcı.

Ayrıca 2007 yılında Püf adlı parçasına klip çekerken kamera arkasına geçerek yönetmelik deneyimi de kazandı.

Çok yönlü olmak ve doğru yerlerde doğru şekilde kullanmak çok önemli genç ve başarılı şarkıcı da bu yolda başarı ile ilerliyor ve her geçen gün yeteneklerine de bir yenisini ekliyor.

Hem reklam yüzü oluyor hem de reklam müziklerine hayat veriyor.

Başarılı şarkıcının yolu açık görünüyor.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video