16 Temmuz 2024
Gezi ve Seyahat

Ortaköye Nasıl Gidilir?

Boğaziçi’nin Avrupa Yakasındaki en bilindik semtlerinden birisi olan Ortaköy yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir. Beşiktaş ilçesine bağlı olan semt, sahile uzanan vadi boyunca yamaçların üzerine kurulmuştur. Semtin denizle buluştuğu alan özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlar. Boğaziçi Köprüsünün tüm güzelliğini seyretmek ve şehre doyasıya bakmak isteyenler için Ortaköy sahil şeridinin ayrı bir önemi vardır.

Ortaköye Nasıl Gidilir?

İstanbul’un her bölgesinden ziyaretçi alan semte ulaşım oldukça kolaydır. Kadıköy’den Ortaköy’e nasıl gidilir sorusunun cevabı son derece basittir. Kadıköy vapur iskelelerinin Beşiktaş kısmında her yarım saatte bir kalkan vapurlar ve sonrasında yapılacak en fazla 20 dakikalık bir yürüyüş sonrasında Ortaköy’e varılır.

Deniz Yolculuğu Tek Alternatif mi?

Anadolu Yakasından Ortaköy’e geçmek isteyenler için tek yol şehir hatları vapuru ya da deniz dolmuşları değildir. Karayolu üzerinden Beşiktaş’a giden her otobüs ile semte kolay bir şekilde ulaşılabilir. İstanbul’un en önemli merkezi olarak bilinen Taksimden Ortaköy’e nasıl gidilir? Taksim’den kalkan ve Beşiktaş’a giden sarı dolmuşlar Ortaköy’ü ziyaret etmek isteyenler için ideal bir seçim oluşturur.

Yine Taksim’den geçen ve Dolmabahçe üzerinden geçerek Beşiktaş ve Levent’e giden İETT otobüsleriyle de bölgeye kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Boğaz’ın İncisi

Şehrin hem Avrupa hem de Anadolu Yakasında hizmet veren metrobüsle Ortaköy’e nasıl gidilir sorusu basit bir şekilde cevaplanabilir. Anadolu Yakasında Kadıköy’den ve Avrupa Yakasında Beylikdüzü’nden hareket eden metrobüslerin Levent durağında inerek yürüyerek ya da dolmuşla Ortaköy’e ulaşılabilir. Şehrin bir diğer merkezi olarak görülen Mecidiyeköy’den Ortaköy’e nasıl gidilir diye öğrenmek isteyenler de sahil yolundan geçen hemen her otobüse binebilirler.

Ortaköye Nasıl Gidilir? 2

Oldukça keyifli bir güzergah üzerinde yer alan Ortaköy’e yürümek hem temiz boğaz havası almak isteyenler hem de sevdikleriyle daha fazla zaman geçirmek isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video