18 Temmuz 2024
Ev ve Bahçe

Retro Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Retro dekorasyon geçmişe geçiş, geçmişi andıran canlı ve parlak renklerin bir arada kullanılması demektir. Özellikle 1950-80 yılları arasını baz almaktır. Peki, Retro Dekorasyon nasıl yapılır?

Retro dekorasyon örneği tüm eski nostaljik hava taşıyan eşyaların bir arada kullanılması değil; özellikle aksesuarların bu yönde kullanılmasıdır. Bütün evin bu şekilde değiştirilmesi ileride sıkılmaya sebep olacağından değiştirilebilecek aksesuarlarda bu akımı kullanmak daha mantıklı olacaktır. Örnek verilecek olursa; patchwork halılar, eskitilmiş mobilyalar, renkli ve parlak aksesuarlar olabilir.

Retro Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Günümüzde de hızla değişen dekorasyon trendlerine aksesuarlar ile daha kolay uyum sağlanabiliyor. Eskitilmiş mobilyalar eskicilerden alınıp boyanabiliyor, zımparalar yardımıyla eskitilmiş hava veriliyor. Dekorasyon mağazalarında retro parçalar bulunabilir.

Pembe mavi yeşil turuncu en parlak en canlı haliyle retro dekorasyon adına kullanılabilir. Halı ve perdelerde son derece renkli parçalar kullanılırken zigon sehpa seçimleri koyu kahve veya ahşap rengi kullanılır. Renklerin birbiri içinde uyumu göz yormaması daha önemlidir.

Salon Dekorasyonu

Retro akımı salon dekorasyonunda renkli halı ve perdeler, koltuk yastıkları, canlı aksesuarlar, bol taşlı avizeler, gümüşlük ürünleri olabilir. Pop-art duvar ürünleri eski radyolar, hâlihazırda anneannemizin ya da babaannemizin evlerinde bulunan aksesuarlarda gerçek retro dekorasyonu için çok uygundur.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorunda ise ince ayaklı ahşap ya da metal yataklar yine tabi ki renkli halı perde ve avizeler ağır mobilyalar kullanılır. Büyük büyük abartılı rengarenk aksesuarlar en önemli yardımcınız olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmiş senelerin o abartılı kıyafetler kabarık saçlarından yola çıkarsanız aslında ne kadar neşeli bir dekor modası olduğunu anlayabilirsiniz. Günümüzde de hemen hemen tüm dekor mağazalarında bu gibi dekor parçalarına rastlanabilir. Bir vazo, eski bir radyo, bir tablo ve rengârenk yastıklarla başlanılabilir. Biraz renk herkese iyi gelebilir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video