18 Temmuz 2024
İlişkiler

Sevişmek Nasıl Olur?

Öncelikle bu hassas konuya, açıklık verecek bir tanım vererek başlayalım.  Türk Dil Kurumu, sevişme kelimesine “birbirini sevmek, cinsel ilişkide bulunmak” açıklaması yapmış.

Fakat bu tanım, tam olarak net bir tanım değildir. Cinsel ilişkide bulunmak, fiziki bir birleşme tanımı olduğundan sevişmek kelimesi bu birleşmeyi içermeyen bir eylemdir. Sevişmek daha çok, dokunmak, öpüşmek ve yoğun hissiyata dayanan “aşk yapma eylemi”dir. Sevişmek halk arasında ”oynaşmak” olarak bilinir ve daha erotik bir eylemdir. Bu sebeple daha özel, ve gizli yaşanır. En güzel sevişmeler, çiftlerin içinde yaşadığı yoğun aşkı, bedenleri tarafından ifade etmesiyle yaşanır.

Peki bu heyecan ve arzu dolu eylemi aşkla gerçekleştirmek için neler yapmak gerekir? Doğru yoldan temas nasıl sağlanır? Özetle nasıl sevişilir? Gelin detaylarına inelim.

Sevişmenin gizli anahtarı öpüşmektir. Öpüşmek sevişmek için en iyi başlangıçtır. Erkeği ve kadını sevişmenin en üst basamaklarına taşıyan şey ise heyecandır. İşte bu yüzden; hem heyecanı yükseltmenin, hem de ilk tensel teması sağlamanın en ateşli yolu öpüşmekten geçer.

Daha detaya girersek, öpüşmenin ne demek olduğunu bilip, nasıl olduğunu bilemeyenler için, öncelikle; öpüşmek nasıl olur konusuna değinelim.

Öpüşmek, erotik anlamıyla; arzu seviyesi yükselmiş çiftlerin, dudaklarını birleştirerek, birbirlerini dudak teması ile öpmesidir. Cinsel çağrışımı açan ilk temas yeridir. Hatta sevişme için en doğru başlangıçta, içinizde ki arzuyu dışarı dökecek şekilde öpüşmektir. Bir çok cinsel sağlık uzmanı, evli çiftlerin dahi evliliklerinde ki cinsel huzursuzluklarda, çiftlerin içindeki hisleri birbirlerine iletecek şekilde öpüşemediklerini belirtiyorlar. Buradan da anlıyoruz ki; öpüşme teknikleri hayati bir konu.

Sevişmek Nasıl Olur? 1Bunlar nasıl teknikler biraz onlara bakalım.

İlk akla gelen teknik olan, fransız öpücüğünü duymuşsunuzdur. Dil teması ile öpüşmeye verilen ad. Bu ilk başta biraz riskli tekniktir. Zira, herkes partnerinin dili hissetmek istemeyebilir. Kişisel zevkler sevişme sırasında ön planda olur. Bu yüzden iki tarafında sınırlarına saygı göstermesi gerekir. Eğer partneriniz size istemediği bir şeyi yaptığınızı farkettirmek için istemiyorsa mutlaka durun. Öpüşürken dudak temasının süresi ve şehveti genellikle sevişmenin yoğunluğunu belirler. Belirli evreleri aşmış çiftler genellikle, daha uzun ve daha şehvetli öpüşürler. Burada şehvetli öpücükten kasıt, partnerinizi dudaklarını çok hafif emerek veya daha istekle öpmektir. İki tarafın libidosu eşit olmayacağı için, dondurma yer gibi öpüşmeyin. Eğer öpüşmeye romantizm katmak isterseniz partnerinizin yüzünü ellerinizle tutun. İlk öpücük aşamaları, genellikle daha kısa dudak dokundurmaları ile olur. Zamanla birbirine alışan çiftlerin dudak temas süreleri uzayacaktır. Her iki cins içinde öpüşmek libidoyu yükselten, şehveti arttıran eylemdir. Kadınlar için hem romantizmi arttıran şehvetli öpüşme, hem de duygusallığı arttırır. Bu yüzden öpüşmek sırf dudaklarla sınırlı kalmayabilir. Eğer iki tarafta hazır ve istekliyse, partnerin vücudunun diğer bölgelerini keşfetmek için farklı yerlerde öpülebilir. Dudak teması ile öpüşmenin bir sonraki aşaması çok önemlidir. Sonuçta önemli olan ”birlikte ne hissettiğinizdir”.

Sevişmek Nedir

Oynaşmak, cinsel ilişkiye başlamadan önceki evredir. Eğer cinsel ilişki beklenmiyorsa çiftler sadece sevişerek de cinsel doyuma ulaşabilir ve birbirlerini tatmin edebilirler. Özellikle kadınlar için bu sevişme aşaması orgazm için çok önemli bir adımdır. Dudak teması ile öpüşmek maksimum 30 dk sürmeli. 30 dakika sonra hazır olunduğunda, vücudun diğer yerlerine geçmek zevki daha da arttıracaktır. Eğer eşiniz iç çamaşırlarını çıkartmak istemezse buna saygı duyun ve ona göre davranın. Partnerinizi uyarmak için; dudaklarını, kulaklarını ve kulak arkalarını, ensesinde ki saç dipleri kısmını, boynunu, omuzlarını, göğüslerini, karnını, bacaklarını ve ayaklarını öpebilirsiniz. Unutmayın, kadınlar, erkeklere oranla çok daha geç uyarılırlar. Bir erkeğin libidosunun yükselmesi çok hızlı olacaktır. Bu sebeple, kadın eşler için, cinsel organların olduğu aşamaya geçmek hemen olması gereken bir durum değildir. Mümkün olduğunda yavaş ve emin hareketlerle davranın. Burada amaç eşinizi mümkün olduğunca zevkin doruklarına çıkarmaktır. Partnerinizin nelerden hoşlandığını keşfetmek sizin göreviniz. Her cins için benzer noktalar olsa da, zevk noktaları kişiden kişiye değişebilir. Meme bölgesi ve uçları, bazı kadınlarda erotik bölgelerdir. Bu bölgeleri öpmek, okşamak, ve dil teması ile emmek partnerinizi çok heyecanlandıracaktır. Erkekler içinde kasık bölgesi şehvet bölgesidir. Bu bölgeye yapılacak kısmi öpücük ve dokunuşlar inanılmaz etkili olacaktır. Vajina ve anus arasındaki bölgeye dokunmak da bazı kadınların çok hoşuna gider. Kadınlar için de klitoris en duyarlı bölgedir. Klitorisi, dudaklarınız, diliniz ve parmak uçlarınızla uyarmak onu deliye döndürebilir. Aynı yöntemi partnerinizin vajina ve poposunda kullanarak da onu uyarabilirsiniz.

Sevişmek NedirUnutmayın ki partnerinizi uyarmak zaman ve sabır isteyen bir durumdur. Partnerinizin isteklerini göz ardı etmeyin ve mutlaka hoşuna giden aktiviteleri yapmaya çalışın. Mutlaka birbirinize açık olup, nelerin hoşunuza gittiğini, nasıl yapılması gerektiğini, ne zaman ve hangi yoğunlukta vb. yapılması gerektiğini rahatlıkla konuşun.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video