15 Temmuz 2024
Genel

Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

Terleme olayı ile birlikte vücudun sıcaklığı düzenlenmektedir. Aynı zamanda terlemenin bir diğer yararı, vücudun toksinlerden arınması ve vücutta bulunan tuzun dengelenmesidir. Sağlıklı olan bir vücut, ortalama olarak günlük 1 litre kirli suyu dışarı terleme yolu ile atmaktadır.

Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

Terleme, her ne kadar vücuda çokça yararlı olsa da, kokusundan dolayı zararlı zannedilmektedir. Terin normalde rengi veyahut da kokusu yoktur. Kokunun oluşma sebebi, sıcak bölgelerde bulunan bakterilerin çokluğudur. Koltuk altı gibi sıcak yerlerde hızla üreyen bakteriler, koltuk altının iyice kokmasına sebep olmaktadır. Sıcak havalarda daha fazla terlenmesinin ilk sebebi budur.

Terlemenin bir diğer sebepleri de stres halidir. Endişe olunan durumlar yaşandığında veyahut da sinirli olunduğunda vücut istemsizce terlemeye başlamaktadır. Duygusal hisler sebebiyle de vücutta terleme olabilmektedir. Sonuç olarak terlemenin birden fazla sebebi vardır ve bu sebeplerin de çözümleri birbirinden farklıdır.

Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

Terlemeden sonra bakteriler yüzünden vücut kokmaya başlamaktadır. Bu koku da kimi zaman oldukça rahatsız edici duruma gelmektedir. Bu yüzden kişilerin aklında sürekli ‘ter kokusu nasıl gider?’ gibi sorular gelmektedir ve bu sorulara çözüm bulunmaya çalışılmaktadır.

Öncelikle ter kokusu bazı ürün kullanımları ile büyük ölçüde önlenebilmektedir. Deodorantlar ve Anti-perspirantlar sayesinde oluşan rahatsız edici kokular neredeyse tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Bu ürünlerin dışında her gün duş almak ter kokusunu önlemektedir.

Ter Kokusu Nasıl Giderilir? 2

Duş alındıktan sonra da vücudun tamamen kurulanması gerekmektedir. Islak kalan yerlerde kısa süreler içerisinde ter oluşumu başlamaktadır.

Ayakkabılar sürekli olarak değiştirilmelidir. Değişim aşamasında da ayaklar yeteri kadar havalandırılmalıdır. Terlemeye sebep olan en büyük sebep ise tercih edilen giysilerdir. Yün, ipek veyahut da keten giysiler vücudu terletmez. Dolayısıyla bu ürünler kullanıldığında ter oluşumu engellenir. Giysilere yeteri kadar dikkat edildiği takdirde de kişilerin aklındaki ‘ter kokusu nasıl geçer?’ soruları tamamen yanıtlanmış olmaktadır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video