18 Haziran 2024
Teknoloji

UltraSurf Nasıl Kullanılır

Ultrasurf Nasıl Çalışır?

Ultrasurf kurulum gerektirmeyen bir programdır. İnternet servis sağlayıcınız (TT Net, Superonline) tarafından ülkemizde girişi engellenmiş birçok web sitesi vardır. Bu program sayesinde yasaklı sitelere giriş yapabiliriz.

Ultrasurf açık olduğunda hem yasaklı sitelere giriş yapabilir hem de bilgi güvenliğinizden emin olabilirsiniz. Zaten en Ultrasurf’un en önemli ve en güzel özelliği bilgilerinizi gizlemesidir.

Yapmamız gereken öncelikli şey Google’de Ultrasurf Download deyip sadece 1,5 Mb olan programımızı bilgisayarımıza indirmek. Zip olarak inen veriyi WinRar ile açıp masaüstüne çıkarıyoruz.

Çıkarılan dosya içerisindeki Ultrasurf exe çift tıklanıyor ve hepsi bu kadar.

İlk açılışta otomatik olarak Internet Explorer açılacaktır. Ekranın sağ alt köşesinde bir kilit simgesi çıkacaktır.

Artık Ultrasuf görevine başlamış ve istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

Ultrasurf Size Ne Sağlar?

Ultrasurf temel olarak bağlantı yaptığınız sitelerle bilgisayarınız arasında güçlü bir şifreleme yaparak, sitelerin sizin nereden bağlandığınızı, hangi işletim sistemini kullandığınızı, girme alışkanlığı olduğunuz siteleri, hangi tarayıcıyı kullandığınızı, bilgisayar özelliği vb. birçok ulaşılmak istenen bilgiler korunur.

Ultrasurf size rahat ve özgür bir şekilde anonim olarak internette dolaşma imkanı sunar. Ve bu imkan ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bu nedenle yaklaşık 8 yıldan beri hizmet veren şirket 180’den fazla ülkede milyonlarca kişi tarafından tercih edilip kullanılmaktadır.

Ve günlük kullanım yaklaşık 8000-9000 GB’dan fazla veri trafiği ile 800-900 milyon gibi olağanüstü bir tıklanma mevcuttur.

Ultrasurf Nasıl Kapatılır?

Ultrasurf programından çıkmak için yapılması gereken şey çok basittir.

Ultrasurf seçeneklerinden Close IE Exit tıklayarak program sonlandırılır.

Bu işlemden sonra ekranın sağ alt köşesindeki kilit logosunun kaybolduğunu görebilirsiniz. Ve artık web tarayıcınız eski halini almış ve uygunsuz site girişleri tekrar engellenmiştir.

Ve sizlere tavsiyem yasaklı site girişi yapmadığınız zamanlarda Ultrasurf programını kapamanız.

Siz görmeden sitelerde çıkan gereksiz reklamlara bilmeyen, yaşı uygun olmayan birilerinin tıklamasını istemeyiz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video