18 Haziran 2024
Teknoloji

WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, dünyada en çok kullanılan mesajlaşma yazılımıdır. İlk yıl kullanımı ücretsiz. Android ve İOS işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Whatsapp Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle whatsapp uygulaması telefona kurulan bir uygulamadır. Bu uygulamayı kurabilmeniz için telefonunuzun uygulamayı desteklemesi gerekmektedir. Bu uygulamayı destekleyen bir akıllı telefona sahipseniz telefonunuzun indirme özelliğini kullanarak indirme kutusuna whatsapp yazıp aratmanız gerekir. Çıkan sonuçlardan whatsappı seçip indir butonunu seçtikten sonra, whatsap uygulamanız kullanıma hazır demektir. 

Hangi telefonunuza indirecekseniz o telefonun numarasını vermeniz gerekir. Telefon numaranızı yazdıktan sonra bir hata veya başka bir problem de size ulaşabilecekleri bir e-mail adresi isteyecektir. Bütün istenilen bilgileri girdikten sonra, telefonunuza bir onay kodu gönderecekler. Mesaj olarak gönderilen onay kodunu istenilen ekrana yazdıktan sonra, whatsapp kurulumu gerçekleşmiş olacak. Profil bilgilerinizi girdikten sonra kullanıma hazır.

Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Kurulumunu yaptığınız whatsapp uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır. Telefon rehberinizde olan herkesin eğer varsa whatsapp kişiler listesine geldiğini göreceksiniz. Konuşmak istediğiniz kişiyi seçip konuşma ekranı geldiğinde listeye basarak istediğiniz kişi ile konuşmaya başlayabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video