23 Temmuz 2024
Teknoloji

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Bazen güvenlik sebepleri dolayısıyla  WİFİ şifre değiştirme ihtiyacı duyulabilmektedir.  TTNET WİFİ şifre değiştirme oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek için başta Varsayılan Ağ Geçidini öğrenmek gerekmektedir.

Şu anda TTNET için iki farklı ağ geçidi bulunmaktadır: 192.168.2.1 ve 192.168.1.1 Bu ağ geçidi verileri adres çubuğuna yazılmakta ve açılan sayfa aracılığı ile giriş yapılıp şifre değiştirilmektedir.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İkinci adım kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak giriş yapmaktır. Kullanıcı adı değiştirilmemiş ise “admin” ve şifre de değiştirilmemiş ise “ttnet” olacaktır. Bu bilgiler ile oturum açılmaktadır. Ancak yine de açılmıyorsa TTNET müşteri hizmetleri ile iletişime geçip farklı giriş bilgileri kullanarak giriş yapmayı denemek ve başarısız olunduysa farklı yollar kullanarak yardım almak mümkündür.

Superonline WİFİ şifre değiştirme için diğer adımlar şunlardır: Giriş yapıldığında alt tarafta menü olacaktır. Bu menüde “Ağ ayarları”na tıklanmalıdır… “Genişbant”, “Kablosuz”, “Ev Ağı” diye uzayan bir liste olacaktır. Bu listede KABLOSUZ butonuna tıklanmalıdır. Kablosuz Ağ Ayarlarını görüntülemek için bir pencere açılacaktır.

Kablosuz Ağ Güvenliği penceresinde en çok tercih edilen WPA2/PSK güvenlik seçeneği seçilmelidir. Pencerede “Parola” boşluğu olacaktır. Bu boşluğa parolayı yazmak ve Uygula/Kaydet’e tıklamak gerekmektedir. Parolayı el ile belirlemek mümkün olduğu gibi otomatik olarak şifre oluşturmak da mümkündür.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? 2

Bu seçenekte sistemin kendisi kişiye parola seçenekleri sunacak ve kişi beğendiğini seçecektir. El ile belirlenen şifrenin zor olması gerekmektedir ve buna göre şifre oluşturulmalıdır. Küçük ve büyük harfler, sayılar, noktalama işaretleri içeren parolalar güvenlidir.

WİFİ şifre değiştirme TTNET oldukça basittir, yoğun bir güç harcattırmamakta ve fazla bilgi gerektirmemektedir. Güvenlik için belli aralıklarla WİFİ şifresini değiştirmekte fayda vardır. Ayrıca artmış olan WİFİ kırıcı programlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video