27 Şubat 2024
Yeme İçme

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır

Yeşil kahve; son dönemlerin hızla yayılan favori zayıflama ve antioksidan içeceği. Son dönemlerde favori çünkü daha önceden ticari değer taşıyan bir ürün değildi. Neden değildi diye soracak olursak hemen kısa bir tanım yapmamız gerekir: Yeşil kahve nedir? Yeşil kahve aslında çok özel bir kahve türü değil, bildiğimiz kavrulmamış kahve çekirdeğidir.

Yani, kahvenin dalında ki haline yeşil kahve denir. Bunlar toplanıp kavrulduktan ve işlem gördükten sonra, daha aromatik ve daha sert içimli ama leziz kahve çekirdekleri haline dönüşürler.

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır 2O zaman gelelim yeşil kahve nasıl pişirilir konusuna. Öncelikle nasıl temin edersiniz onu söyleyelim. Yeşil kahve çekirdeğini; aktarlarda ve bazı bitkisel ürün satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Yeşil kahve, pişirme yöntemlerine göre çeşitli durumlarda kullanılır. Yeşil kahve nasıl kullanılır? Hem detoks içeceği olarak, hem de bitkisel çay olarak kullanabilirsiniz.

Yeşil kahve çekirdeğinin 2 farklı pişirme yöntemi vardır. Yeşil kahvenin vücudumuza olan faydalarından dolayı, diyetisyenler tarafından önerilen hazırlama yöntemi:

  • 1 yemek kaşığı yeşil kahve çekirdeği
  • 1 su bardağı(200 ml) kaynar su

Öncelikle kahve çekirdeklerini, kaynamış suyun içine atıp 5 dk. Kadar demlenmesini bekleyin. Sonra sıcak halde servis edin.

Diğer yöntem ise Türk kahvesi gibi pişirmektir. Bunun için, ilk önce yeşil kahve çekirdeklerinin öğütülmüş olması gereklidir.

  • 1 tatlı kaşığı öğütülmüş yeşil kahve
  • 1 kahve fincanı

Cezvenin içine kahveyi koyun ve suyu ekleyerek pişirin. Kavrulmamış çekirdek olduğu için tadı Türk kahvesinden çok farklı olacaktır.

Yeşil kahve çekirdeğinin tadı daha çok bitki çaylarına benzer. Çünkü kavrulmadığı için içindeki kafein ortaya çıkmamış ve içindeki su buharlaşmamıştır. Bu yüzden aroması daha çekirdek gibi değil de tohum gibidir.

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır 1Yeşil kahve çekirdeğini, eğer böyle hazırlarsanız günde 2 kez tüketmelisiniz.

Piyasada çok methedilen yeşil kahve ne işe yarar birazda bundan bahsedelim. Öncelikle yeşil kahvenin etkin maddesi; Klorojenik asit. Bu asit yağ yakıcı bir asit türü. Metabolizmayı hızlandırır, enerji verir, yüksek antioksidandır.

Afiyet olsun.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video