16 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Kullanılır?

Kadınların vazgeçilmez tutkuları arasında şüphesiz ki en başta topuklu ayakkabılar gelmektedir. Her kadının dolabında mutlaka bir kaç çift bulunmaktadır. Hatta ki topuklu ayakkabı tutkusu bazı kadınlar hastalık haline gelmiştir. Peki, kadınların bu büyük tutkusu sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Uzun süre topuklu ayakkabı giyme sonucunda belde kaymalar, fıtık oluşumu, ayak yapısında bozulmalar, kişide duruş bozulması gibi birçok hastalığa sebep olmaktadır. Tedavi süreci çok uzun olan, bazı durumlarda ameliyat gerektiren bu hastalıklardan korunmak için hem topuklu ayakkabılarımızdan vazgeçmeden, hem de sağlığımızdan olmadan Yüksek Topuklu Ayakkabıların Kullanımı için bir kaç öneri aşağıda bulunmaktadır;

– Çok Uzun Süre Yüksek Topuklu Ayakkabı Giymemek;

İskelet yapımızı göz önüne aldığımız zaman, vücudumuzun tüm ağırlığını ayaklarımız taşımaktadır. Yapısı itibari ile topuklu ayakkabıyı düşünürsek, topuklu ayakkabı giydiğimiz zaman vücut ağırlığımız parmak uçlarına kaymaktadır. Birçok kemik rahatsızlığına sebep olan bu duruşun etkilerini azaltmak için mümkün olduğunca az sıklıkta yüksek topuklu ayakkabı kullanımı olmalıdır. Kullandığımız zamanlarda da mümkün olduğunca az süre kullanmaya özen göstermeliyiz.

– Çok Yüksek Topuklar Tercih Etmemek;

Özellikle çalışan kadınlar tarafından tercih edilen yüksek topuklu ayakkabılar, gün boyu hem sizi hem de ayaklarınızı yormaktadır. Topuklu ayakkabı sevdanızdan vazgeçemiyorsanız eğer, satın alırken çok yüksek topuklu ayakkabılar almak yerine, daha alçak topuklu ve ayak ortopedisine uygun olan ayakkabıları tercih etmeniz sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. Daha alçak topuklu ayakkabılar ile hem şıklığınızdan ödün vermemiş, hem de sağlığınızı bir nebzede olsa korumuş olursunuz. Ve topuklu ayakkabılarınızı çıkarttıktan sonra kramp, ayaklarda ağrı, yürüyememe gibi şikâyetlerinizde azalmış olacaktır.

Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Kullanılır?

– Dolgu Topuk Ayakkabıları Tercih Etmek;

Dolgu topuklu ayakkabılar sivri topuklu ayakkabılara göre hem yürümesi daha kolay, hem de yormayan yüksek topuklu ayakkabılardır. Kullanımı sırasında sizi diğer topuklu ayakkabılar kadar yormazlar. Düztabanı sayesinde de daha rahat yürüme ve sağlam basma imkânı sağlar. Sağlığınız için bu tür ayakkabıları tercih etmeye özen gösteriniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video