24 Temmuz 2024
Astroloji

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır, Yükselen Burç Nedir?

Burçlar söz konusu olduğunda yükselen burç tanımlamasını da hep duyarız. Peki nedir yükselen burç? Yükselen burç bulma nasıl yapılır? Kişiyi gerçek burcu kadar etkiler mi? Özellikleri nelerdir gelin yakından bakalım.

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burçlar kişinin doğumu sırasında ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Ve doğum anında yükselen takım yıldıza verilen isimdir. Yükselen burçlar da asıl burç kadar önemlidir. Yükselen burçlar iki saatte değiştiği için doğum saatinin iyi bilinmesi gerekir. Yükselen burcumuz doğduğumuz andan öldüğümüz ana kadar aynıdır, değişmez. Yükselen burçlar güneşin doğduğu derecedir. Güneç burcumuz karakter özelliklerimizi belirlerken yükselen burcumuz fiziksel özelliklerimizi yansıtır. Ay burcumuz ise duygu durumumuzu, bilinçaltımızı ve aşk hayatımızı kontrol eder.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır Yükselen Burç Nedir 1

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Türkiye’de yükselen burçların hesaplaması yaz saati geçiş saatleri baz alınarak yapılmaktadır. Astrolojide yükselen burçlar da en az asıl burçlar kadar önemlidir. Yükselen burçları hesaplamak için üç maddenin net olarak verilmesi gerekir. Bunlar doğum tarihi, saat ve konumdur. Konum yani kişinin doğum yeri bilgisi olmadan yükselen burcu hesaplamak mümkün değildir. Doğum tarihi, saat ve doğum yeri konumu gerçek rakamlarla girildiğinde yükselen burç hesaplama araçları tarafından doğum haritası ayrıntılı şekilde hesaplanır ve net sonuç ortaya çıkar.  İnternet ortamında otomatik yükselen burçları hesaplayan programlar yükselen burçları öğrenme konusunda size yardımcı olacaktır.  Tabloda ilgili kutucukları doğum tarihiniz, doğum saatiniz ve doğum konumunuz bilgileri ile doldurup yükselen burçları hesapla butonuna bastığınızda yükselen burcunuzu da öğrenmiş olacaksınız.

Yükselen Burçların Özellikleri

Yükselen burcun kişinin karakteri ve yetenekleri ile doğrudan bağlantısı vardır. Diğer insanlardan farklı olan yanlarımızın ortaya çıkmasını sağlar. Yükselen burcumuz bizi tamamlayan kısımdır. Yükselen burcun bir özelliği de tutku, cinsellik, aşk konularındaki eğilim ve potansiyellerimizi göstermesidir. Romantik misiniz, tutkulu mu? Kıskanç mısınız, umursamaz mı? Sevince fedakar mısınız, bencil mi? İşte yükselen burç özellikleri sizin asıl burç özellikleriniz dışında kalan yanlarınızı da toparlar. Kişiyi etkisi altına alan yükselen burçlar asıl burçla birlikte kişinin karakter özelliklerini, ayırt edilen taraflarını ve rengini ortaya çıkartır.

 

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video