23 Temmuz 2024
Teknoloji

AVEA 3G Nasıl Açılır?

Telefon operatörlerinin hizmetimize sunduğu avantajlardan biri de 3G hizmetidir. 3G hizmeti ile birlikte hem hızlı internet kullanabiliyor hem de görüntülü arama yaparak, sevdiklerimizin sadece sesini duymakla yetinmeyerek görüntülerini de alabiliyoruz. Avea’nın da sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak için avea 3g açma işlemini yapmamız gerekmektedir.

Görüntülü arama nasıl yapılır diye araştıranların öncelikle aşağıda anlattığımız ayarları yapmaları gerekmektedir. Tabii her şeyden önce görüntülü arama yapmak için 3G özeliği olan bir telefona sahip olmalısınız. Bu nedenle telefon almadan önce bu özelliğinin olup olmadığını mutlaka iyi araştırmalısınız. Keza ön tarafında kamera olan her telefon 3G özelliğe sahip olmuyor.

Bu telefonlar ile de görüntülü konuşma yapabilirsiniz fakat bunun için  skype, tango, Messenger gibi ekstra bir program yüklemeniz gerekmektedir. Direk operatörünüz üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek için telefonunuzun 3G uyumuna dikkat etmelisiniz.

AVEA 3G Nasıl Açılır? 1

3g nasıl açılır avea için hangi işlemler gereklidir? Bunun için öncelikle avea 3G abonesi olmanız gerekmektedir. Bunun birkaç farklı yöntemi mevcuttur. Fakat en rahat olarak kullanabileceğiniz telefonunuzun mesaj bölümüne 3G yazarak “5555”e göndermektir. Bununla birlikte;

  1. Yetkili bayiler üzerinden sözleşme imzalayarak,
  2. Avea web sitesi üzerindeki Online işlemlerden abonelik başvurusu yaparak,
  3. Avea müşteri hizmetlerinin avea hattınızdan 500’ü, diğer operatörlerden veya sabit hatlardan 444 1 500’ü arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden veya operatöre bağlanarak
  4. Telefonunuzun arama menüsünden *100#’ü tuşlayara yapabilirsiniz.

AVEA 3G Nasıl Açılır? 2

Yapmış olduğunuz başvuru avea tarafından onaylanırsa size mesaj ile bilgilendirme gelecektir. Avea 3g açma işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra telefonunuzda yapmanız gereken küçük bir ayar daha mevcuttur.

Bu noktada android ve iPhone için temelinde aynı olan ancak menülerin değişik olması nedeniyle yapmanız gereken ayarları ayrı ayrı yazıyoruz.

Android Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Android telefonunuzdan, bazı telefonlarda değişiklik göstermesine rağmen genel olarak Ayarlar bölümüne girerek Kablosuz ve Ağlar menüsünden Mobil Ağlar veya Hücresel Ağlar bölümünden 3G’yi aktif etmeniz gerekiyor. Burada Dual Mod veya Çift Mod seçeneğini seçmeliyiz.

Android Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Çünkü sadece 2G seçili olursa 3G şebekesine bağlanamayız. Sadece 3G açık olursa 3G kapsama alanı dışında avea şebekesine bağlanamaz. Bu nedenle ikisini de aktif ederek kullanmalıyız. Bu ayarı da yaptıktan sonra telefonumuzun üst köşesinde 3G kapsama alanı içerisindeysek 3G ibaresi yazacaktır.

Artık yapmamız gereken görüntülü konuşmak istediğimiz kişiyi rehberden bularak görüntülü arama şıkkı ile aramamızı gerçekleştirmektir.

iPhone Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

iPone telefonlarda ayarlar menüsünün altındaki hücresel seçeneğini açtıktan sonra karşımıza çıkan “3G’yi Etkinleştir” seçeneğini sağa kaydırarak aktif ediyoruz. Bu özellik açıldıktan sonra 3G kapsama alanı içerisinde olduğumuzda telefonumuzda H simgesi görülecektir. Eğer E simgesi görünürse 3G kapsama alanı dışındasınızdır veya Edge ile yani 2G ile bağlanmaya devam ediyordur.

iPhone Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Ayarımızı yaptıktan sonra iPone’da da yapmamız gereken görüntülü konuşmak istediğimiz kişiyi rehberden bularak görüntülü arama şıkkı ile aramamızı gerçekleştirmektir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video