14 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Her kadın saçlarının parlak görünmesini, yumuşacık olmasını ve parmaklarının arasından kayıp gitmesini ister. Ancak pek çok kadının saçları yıllar içerisinde çocukluğundaki canlı duruşu kaybeder. Bunun nedeni saça sıcak uygulanması olduğu gibi aslında hiçbir kadının günahının olmadığı şeylerdir de yani saçlarınızı yıkamanız, sıcakta salınmış bırakmanız veya denize girmeniz gibi.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? 6

Bunun önüne geçebilmeniz için saçlarınıza bakım yapmanız gerekmektedir. En iyi bakım doğal yollardan olduğu için de bitkisel yağlar ön plandadır. Saça, kaşa ve kirpiğe çok iyi geldiği bilinen badem yağı, saç bakımında rahatlıkla kullanılabilir.

Peki, badem yağı saça nasıl uygulanır? Badem yağını saça uygulamak oldukça kolaydır. Badem yağını alırken tatlı badem tercih etmeniz önemlidir. Badem yağı saçınıza çok faydalı olacaktır, bunu birkaç kullanımdan sonra göreceksiniz.

Son yıllarda iyice adını duyuran tatlı badem yağı saça nasıl uygulanır? Saça badem yağı uygulamak oldukça basittir. Şöyle ki badem yağının şişesinden çok az yağ parmaklar arasına alınır. Saç derisi ovularak, yağ önce saç derisine yedirilir. Yedirme işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken parmak uçlarınızı kullanıyor olmanızdır. Tırnaklarınız saç derinizin kopmasına dahası kepek oluşumuna sebep olur.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? 7

Ardından tüm saç badem yağı ile yağlanır. Birkaç saat, saç bonesi veya poşet saça geçirilerek beklenir. Ardından duşa girilir. Duşta dikkat edilmesi gereken şey ise saça önce şampuanı uygulamak ardından suyu saçınıza değdirmektir. Aksi taktirde yağın saçınızdan çıkması çok daha zor olacaktır.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? 1

Daha ilk kullanışınızda aradaki farkı fark edeceksiniz. Badem yağının saça faydaları kendini hemen göstermiş olacaktır. Saçlarınız çok daha az dökülür hale gelmiş, canlanmış olacak. Uzun süreli kullanımınızda saçlarınızın daha hızlı uzadığı gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?3

Tatlı badem yağını bu şekilde uyguladığınız gibi başka yağlarla karıştırarak da uygulamanız mümkündür. Saça faydalı olduğu bilinen çam terebentin yağı, zeytinyağı veya Hindistan cevizi ile karıştırılarak saça maske halinde yine aynı yolla uygulanabilir. Saçınız en çok hangi karışımla anlaştıysa, bu karışımı haftada birkaç kez uygulamak saçınızı canlandıracaktır.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? 4

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video