14 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Saç modeli seçerken yüzümüzü iyi tanımamız gerekiyor. Bir saç modeli çok beğenebilirsiniz ama bu size yakışacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden hem yüz tipimize hem saç tipimize uygun bir saç modeli seçmemiz gerekiyor. Şimdi yüz şekillerini daha iyi tanıyalım.

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Yüz Tipleri

Yuvarlak Yüzler: Yuvarlaklık ön plandadır yuvarlaklığı azaltmak için doğal görünümlü dalgalı saç modelleri, yandan ayrılan katlı kesimler, yüzün yanından uçuşan saçlar yanakları kapatacağından bu tip modeller tercih edilmeli.

Uzun Yüzler: Çene hizasında kesimler yüzü daha geniş gösterir. Dalgalı modeller saçın dolgun görünmesini ve yüzün geniş görünmesini sağlar. Uzun düz, çok kısa kesilmiş saç modellerinden uzak durulmalı. Yüzü daha kısa göstermek için düz kâküller veya yan perçemler tercih edilmeli.

Kalp Yüzler: Çene hizasında ve çok kısa kesim modellerinden uzak durmalı. Alna düşen yan kâküller ve katlı kesimler kalp yüzü yumuşatacaktır. Uzun veya orta boy saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kare Yüzler: Karakteristik bir yüzdür oval gibi ideal bir yüz tipidir. Çenenin köşe kısımlarını yumuşatmak için bob tarzı, küt veya katlı kesimler kullanabilirsiniz. Yüzünüzü ovala yaklaştırmak isterseniz omuz hizasında asimetrik saçlar veya yuvarlak kâküller kullanabilirler.

Oval Yüzler: İdeal yüz tipidir. Her türlü saç kesim ve modeli deneyebilirsiniz. Yüz hattınızı kapatmayacak şekilde modeller seçilmeli. Katlı saç modellerinden ziyade düz aynı hizada kesilmiş modeller yüz şeklini daha çok ortaya çıkaracağından bu tip modeller tercih edilmeli.

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir? 1

Üçgen Yüz: Bu yüz tipinin en belirgin kısmı dar ve sivri çene yapısıdır. Yüz şekli ters üçgeni andırır. Çeneyi arka planda bırakacak modeller tercih edilmeli. Kısa ve düz saçlar, katsız kesimlerden uzak durulmalıdır. Kısa saç kullanmak istiyorsanız da enseden öne doğru uzayarak gelen saç modelini tepe Kısımına hacim vererek kullanabilirsiniz.

Siz de yüz şeklinizi öğrenerek kendinize en uygun saç modelini seçebilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video