23 Temmuz 2024
Genel

Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleği örme çoğu örgü ürününe göre daha eğlencelidir. İster kız, ister erkek olsun minik bebeklerin tam üzerine göre, sıcak ve sevimli yelekler hazırlamak, hazırlanan bu yelekleri onların üzerinde görmek, örgü seven her bayanın en mutlu olduğu konudur.

Her yeni örgüye başlayan hem de uzun yıllardır örgü ile uğraşan bayanların kolaylıkla hazırlayabileceği en pratik ve hoş bebek yeleği yapılışlarını sizlerle paylaşacağız.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yelekleri, normal yeleklere göre daha yumuşak ve alerji yapmayan özelliklerde ipler ile hazırlanmalıdır. Bu konuda kaliteli ip markalarının özel bebe yünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Şiş olarak ince yapılı, eğer ipinizi aldıysanız ip üzerinde yazan numaraya göre uygun bir şiş kullanmalısınız.

Eğer yelek üzerinde bir detay kullanmak isterseniz, düğme, boncuk, pul gibi bu detayların seçiminde de mutlaka yeleğin modeli ve rengini göz önüne almanız gerelir.

Bebek yeleği örnekleri geneline baktığımızda ğaır olmayan, basit ve pratik örgü tekniklerinin kullanıldığını görüyoruz.

Çok sıkı olmayan ve çok fazla detayları bulunmayan bebek yelekleri, üzerine işlenen değişik detaylar ile hareketlendirilip daha hoş ve daha özel yelek modelleri ortaya çıkarılabiliyor. Kız bebeklerde daha çok pembe ve turuncu rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı örgü yelekler, erkek bebeklerde yerini mavi ve yeşil renkli örgü yeleklere bırakıyor.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür? 1

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Bebek yeleği örgüsü, en eğlenceli ve en hoşa giden örgülerdir. Ören kişinin hayal gücü ile daha da farklı bir modele bürünen bu özel yeleklerin en prtaik yapılışı yakadan başlamalı olan modellerdir. Basit ve bir o kadar da şık olan bu yelekler için aşağıdaki aşamaları sırası ile uygulamanız yeterli.

Bebek yeleğinin boyutuna göre örgüye başlayın ve daha sonra örgüyü 1 arka, 2 yan ve 2 ön kısım olmak üzere 5 parçaya ayırın. Bu parçaları düz şekilde ara ara artırarak kol kısmına kadar örün.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür? 2

Kol kısmının bitimine gelindiğinde yan kısımlara iki adet çengelli iğne geçirin ve kol kısımlarını ayırın. Bu çengelli iğneleri ilmeklerin kaçmaması için geçireceksiniz.

Bu şekilde yelekte istediğiniz modeli uygulayarak hem ön, hem arka kısmını aynı anda örerek bebeğin boyutuna göre istediğiniz uzunlukta örüp biritin. Bu sırada ön kısımda belirli aralıklar ile düğme iliği açmayı unutmayın.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür? 3

Kol kısımları için 5 şiş ile yuvarlak örgü yaparak istediğiniz uzunluğa kadar öpü bitirişi yapabilirsiniz. Eğer yelek yerine uzun kollu hırka isterseniz bebek koluna göre uzunluğunu ayarlayabilirsiniz. En son düğmelerini de ekleyip bebek yeleğini hazır edebilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video