13 Temmuz 2024
Genel

Bilgisayardan Virüs Nasıl Temizlenir?

Bilgisayardan kalıcı olan çok zararlı virüsleri temizlemek için farklı kategoride olan virüs programlarını bilgisayar kapasitesine göre temizlemek yapar. Sizlere virüs nasıl temizlenir bilgisayardan konusu hakkında bilgi vermek üzere hazırlanan yazımızdan umarız memnun kalırsınız.

Bilgisayardan Virüs Nasıl Temizlenir? 1

Çok fazla nete bağlı olan bir bilgisayar çok fazla virüs alır. Kişilerin kendi bilgisayar virüslerine karşı koruma programı her hafta kendini yenileyecek son sürüm program olması gereklidir. Sizler bilgisayardan virüs nasıl temizlenir resimli anlatım verilerinden de yardım alabilirsiniz.

Bir bilgisayara sürekli harici disk veya flaş disk bağlantısı yapılırsa virüs kapabilir. Ekstra alınan harici bellekler bu durumda sizi zor duruma sokar. Windows XP çalışmasına engel olmayacak temizleme programları yüklemek gerekir.

Sisteme bulaşan virüsleri temizlemek bazen uzun zaman alır. Eğer kolajın içerikli sistemin işleyişine zarar veren bir sorun varsa bu durumda bilgisayarın yazılımı sürekli yanlış işlem yapar. Maliyeti az olan işlerle bilgisayardan virüs temizleyebiliriz. Eğer kendiniz yapamıyorsanız mutlaka bir uzmandan destek alınız.

Virüsü temizlemek işleyişi Şimdiki makalemiz bilgisayardan virüs temizleme işlemini anlamanız adına çok etkilidir. Sizler Bilgisayardan virüs nasıl temizlenir sorusuna yanıt almak için çok doğru adrestesiniz. Sistemi sıfırlamak en etkili olan yöntemdir. Hard disk kapasitesine uygun olan işlemi yaparak virüslerden korunabiliriz.

Bilgisayarda virüs koruması sağlayan program güvenlik ürünlerinin en büyük ihtiyacıdır. İşletmelere özel hazırlanan anti virüs programları kısa sürede zararlı olan yazılımların kendi bilgisayar bağlantısına bulaşmanıza engel olur. İlgili makalemiz birçok kullanıcısını merak ettiren virüs bilgisayardan nasıl temizlenir sorusu için etkili olan yazı dizisidir. Virüsleri temizlemek için en etkili yöntemlerden biri cihazın saatleri ile oynamaktır.

Bilgisayardan Virüs Nasıl Temizlenir? 2

Bilgisayardan Virüs Temizlemek İçin Yapılacaklar

Bilgisayarlara format atmak: Bilgisayara zararlı virüs bulaştıysa acilen kısa süreli format atılması gerekir. Format atmak verileri silebilir. Aynı zamanda virüsleri yok eder. Bilgisayarın yazılımını yenilemek performansında artmasına destek olur. Maliyetli işlem değildir.

  1. Virüs programını sıfırlamak: programı bilgisayardan kurup tekrar yükleme yapınız. Bilgisayardan eski virüs programını kaldır ve tekrar aynı programı yükleyiniz. Bir önceki hatalı yükleme işlemi var ise program asla doğru çalışmaz. Windows XP çalışmasına uygun virüs programı kurmalıyız.
  2. Virüs programının versiyonunu yükletmek: bilgisayardan eski yüklü ola programı cd üzerinden veya sanal bağlantı ile sürümü yükseltiniz. Bu süreçte mutlaka bir teknik servisten veya işi iyi bilen yazılımcıdan veya bilgisayar programcısından yardım alarak yapmanız gerekir.
  3. Virüs programını yenilemek: Virüs programını yenilemek bilgisayarın kalitesinin hızlı çalışması için eski yazılımdan daha yüksek verimli Program kullanmak gerekir. Programı yenilemek virüs nasıl temizlenir bilgisayardan sorusu için yanıt almanızı sağlar. Sistemde yüklü olan virüs programını yenilemek için iyi bilen yazılımcıdan veya bilgisayar programcısından yardım alarak yapmanız gerekir.
  4. Doğru Adımda Virüs Programı Yüklemek: programı yüklerken doğru şekilde yüklemek gerekir. Eksiksiz ve mutlaka amacına uygun bir işlem yapınız. Virüs programını yükleyen kişi işi çok iyi bilen kişi olmalıdır. Bazı Windows XP programlarında yüklü olan yazılımlar iş görmez.
  5. Bilgisayarı geçmiş zamana almak: sistemde zamanı geriye almak saati veya günü değiştirmek gerekir. Bu sürede virüsler geçmişte kalır bu işlemde ise, herhangi bir veri asla silinmez. Bu işlemi mutlaka bilen kişinin yapması gerekir.
  6. Zararlı Ekstra Yazılım: bilgisayarda kullanılmayan işleyişe zarar veren yazılım olduğu sürece daima virüs üretir. Bir müzik yükleme programı bile sizin sistemin işlemesine zarar verir. Sistemde yüklü olan gereksiz programları kaldırmanız gerekir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video