24 Temmuz 2024
Genel

Bilinçaltı İle Nasıl Zayıflanır?

Kilo almak istiyorsan diyet yap! Diyet yapıp, aç kalmayı deneyimledikçe, vücuda yoksunluk duygusu yerleşir ki, bu da yiyeceğe gereğinden fazla enerji ve anlam yükler.

Fazla kilolardan kurtulmak için önce zihindeki kavgayı durdurmak gerekir.  ‘Yemek yememeliyim’ dedikçe bilinçaltına yemek düşüncesi yerleşir. Onun yerine ‘sağlıklı beslenmeyi seçiyorum’ inancı yerleştirmek gerekir.

Bir insana ‘yeme’ dedikçe, insanda yeme isteği uyandırır. İnsan kaçamak yemek yedikçe de kendini suçlar. Bu defa suçluluk duygusu acı bedeni yaratır. Sonra da bu kısır döngü devam ettikçe birey acıyla beslenmeyi öğrenir.

Aç kalma korkusu, midemizden önce beynimizde duygusal açlık yaratır. Bir de ‘Su içsem kilo alıyorum’ diyenler vardır ki, gerçekten yemekle fazla sorunları yoktur ama üzüntü, keder veya duygusal açlık nedeniyle yedikleri her şey kilo olarak bedende yerleşir. Bu kişilerde enerji tıkanıklığı olur.

Duygusal açlığın neden olduğu şişmanlığın hiçbir ilacı yoktur. Kişi zayıflar ama çok geçmeden yine aynı kiloya gelir. Çünkü sorunu midesinde değil duygularındadır.

Öyleyse duyguları değil midemizi ve hücrelerimizi düşünerek işe başlamak gerekir.

Yiyeceğin kendisinden çok; korku ve suçluluk duyguları birikim yapar.

Bilinçaltı olumsuz duyguları atamayınca, beden bunları yağa dönüştürür. Çünkü bilinçaltı maddeyle maneviyatı ayırt edemez. Akmayan duygu ve olumsuz düşünceler bedende toksin etkisi yaratır.

Özellikle göbek deliğinin üstünde ve altındaki çakralar, yani enerji merkezleri, duygusal birikimlerden dolayı tıkanınca kilolar daha çok bu bölgede yerleşir.

Yaptığım çalışmalarda, duygusal sorunları çözüldükten sonra kendiliğinden zayıflayan insanlara şahit oldum.

Bu nedenle duygusal temizlik, enerji temizliği ve zihinsel temizlik her türlü sağlık için gereklidir.

Kilolarla barışmak ve sağlıklı yaşamak için önce; bilinçaltı programını değiştirmek gerekir. Sağlıklı beslenme sistemini bilinçaltına kaydettikten sonra spor ve düzenli beslenme şeklini hayat boyu devam ettirecek alışkanlıkları yerleştirmek gerekir.

Zihinsel, ruhsal, bedensel iyileşme ancak bütünsel olduğunda kalıcı olur.

Bilinçaltı İle Nasıl Zayıflanır? 1

Zayıflamak için spor gerekli midir?

Elbette hareketli bir yaşam, sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Ancak sporu sadece zayıflamak için kullanırsak sporu bıraktığımızda kiloların fazla fazla geri geldiği artık biliniyor. Ayrıca sporla zayıflama bilinçaltında olumsuzluk da yaratabilir.

Bu nedenle zayıflamak için değil; sağlıklı bir yaşam için ve zevkle yapılan her türlü spor insanı dinç yapar.

Sonuç olarak ideal kiloya ulaşmak ve her daim sağlıklı yaşamak için bilinçaltındaki alışkanlıkları yeniden yapılandırmak gerekir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video