24 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Cildin hava almasına yardımcı olan gözeneklerin kapanması ile oluşan burundaki siyah noktalar zamanla kişiyi rahatsız edici bir görüntü olmasına sebep olmaktadır. Burun üstündeki siyah noktalar cildin yeteri kadar temizlenmemesi, makyajın tamamen çıkarılmaması ve düzenli aralıklar ile cilt bakımı yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? 1

Burundaki siyah noktalar için çeşitli temizleme yöntemleri bulunmaktadır. Fakat en önemlisi cildin sürekli olarak cilde uygun şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Burun üzerinde oluşan siyah noktalardan kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında sıkma, temizleme, peeling ve buhar banyosu yer alır. Farklı maske türleri de burundaki siyah nokta temizleme görevi görebilir.

Cildin yapısına uygun temizleme ürünlerini tercih etmek siyah noktaların daha az olmasını sağlar. Cilt temizleme için köpük, jel ya da cilde uygun sabun tercih edilmelidir. Siyah noktalar gözeneklerin kapanmasına sebep olduğu için bir süre sonra ciltte kalıcı hasarlar meydana getirebilir.

Düzenli cilt bakım işlemi yaptıran kişiler cildin temizliği için kendi kullandıkları ürünler ile de cildi desteklemektedir. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler tercih etmek siyah nokta oluşumunu bir nebzede olsa azaltmaktadır.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? 2

Cilt bakımı sonrasında cildin düzenli bakımı ve temizliği yapıldığında cilt kendini onarır. Burun üstündeki siyah noktalar temizlendikten sonra mutlaka gözenek sıkılaştırıcı tonik ya da cilt ürünü kullanılması gerekir. Burun üzerindeki siyah noktalar sıkma işlemi ile gözeneklerin açılması sağlanır. Bu işlem öncesinde cilde buhar tutulması siyah noktaların yumuşayarak daha kolay temizlenmesine yardımcı olabilir.

Burundaki siyah nokta temizleme işleminde mutlaka cilde uygun ve koruyucu ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Siyah noktalar temizlendikten sonra cildin bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Böylece siyah noktaların daha az oluşması sağlanarak cildin yapısı korunmuş olur. Siyah nokta oluşumunu engelleyici ürünler kullanmak da burun üzerindeki siyah noktaların oluşmasını engeller.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video