23 Temmuz 2024
Genel

Catering Şirketi Nasıl Seçilir?

Catering hizmetleri artık büyük şehirlerde daha yaygın olarak alınmaya başlanınca, bu hizmeti sunacak olan catering şirketleri, kendilerini diğerlerinden daha farklı kılmak yolunda çaba göstermeye başladılar. Her ne kadar bir ticari kuruluş olsalar da onları diğer sektörlerdeki firmalardan ayıran en önemli olan konu beslenme alanında çalışıyor olmalarıdır.

Catering Şirketi Nasıl Seçilir? 1

Herhangi bir düğün, nişan, doğum günü veya tanıtım kokteyli için görüşülüyor olabilir. Ya da bir firmanın çalışanları için alınacak düzenli bir yemek hizmeti söz konusu olabilir. Her durumda bir catering şirketi ile anlaşmaya varılmadan önce bazı araştırma ve sorgulamaların yapılması önem kazanıyor.

  • Öncelikle bu catering şirketi ne kadar süredir bu sektörde çalışmaktadır? Şirketin uzun zamandır bu işi yapıyor olması, onun daha bir kurumsal kimliğe sahip olduğunun göstergesidir.
  • Aynı zamanda bu catering şirketi hangi kalite belgelerine sahiptir? Sonuçta bu bir gıda işidir ve doğrudan sağlıkla ilgilidir. Hijyen son derece önemlidir. Yemeklerin üretildiği yerler ile ilgili olarak yayınlanan TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri – Gıda Zincirindeki Kuruluşlar İçin Şartlar standardı, gıda güvenliği konusunda yasal gereklilikleri ortaya koymuştur. Bu standart, üretimde ve paketlemede kullanılan tüm malzemeleri, ayrıca temizlik malzemeleri dahil, birbirleri ile ilişkili tüm kuruluşları da kapsayan bir zincir içinde uluslararası bir standart olmaktadır. Bu açıdan ilgili catering şirketinin bu belgeye sahip olması önemlidir.

Catering Şirketi Nasıl Seçilir? 2

  • Bu arada söz konusu catering şirketinin sunacağı referans listesi çok önemlidir. Bugüne kadar hangi firmalarla çalışmıştır? Bu şirkete duyulacak güven açısından referanslar önem taşımaktadır.
  • Bir de catering şirketi nerede üretim yapmaktadır? Şirket ile bir anlaşmaya varılmadan önce üretim merkezlerinin izlenmesi, hangi ortamlarda üretim yapıldığından emin olunması ve gerekli temizlik ve hijyen kurallarına ne kadar uyulduğunun görülmesi açısından önemlidir.
  • Son bir nokta, görüşülen catering şirketi, konsept olarak beklentilere ne kadar cevap verecek niteliktedir? Çünkü her catering firması aynı konseptlerde çalışmıyor. Eğer yemekli bir davet verilecekse, açık büfe şeklinde catering hizmeti sunan bir şirket, beklentileri karşılamayacaktır. O zaman alınmak istenen hizmet ile bu hizmeti sunacak şirketin uyuşması önemlidir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video