23 Temmuz 2024
Teknoloji

Organik Takipçi Nasıl Kazanılır?

Organik takipçi nasıl kazanılır sorgusunu iyi anlamak lazımdır. Size vereceğimiz cevapların en kolayı takipçi satın almanız olabilirdi. Bunu elbette bizden beklemezsiniz. Nasıl organik takipçi kazanırım? diyorsanız sizlere biraz daha çalışmanızı tavsiye edeceğiz. Bunun içinde birkaç basit tüyolar vereceğiz. Evet, organik takipçi en çok istenen ve aranılan takipçi türüdür.

Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? 1

Organik takipçiler Sosyal medya hesabınızın değerini arttırır. İnstagram, Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformlarda düşlediğiniz takipçi bakımından, organik takipçiye önem vermelisiniz. Ancak organik takipçi sizi hedefinize ulaştırır. Belki maddi olarak kazanç sağlar tabi amacınız buysa.

Organik takipçi nasıl kazanılır sorusuna başlıklar ile yanıt vereceğiz. En başta sosyal medya ya da paylaşım hesabınız her neyse daha fazla üzerine titremeniz ve emek vermeniz gerekecek.  Ee, ne demişler: “ne kadar ekmek o kadar köfte”. Şimdi dinleyin, sizlere organik takipçi kazanmanız için dikkat edeceğiniz 5 hususu anlatacağız:

 • Yorumlar: Paylaşımlarınıza yapılan yorumları tek tek yüceltiniz ve hepsine cevap veriniz. Gerekiyorsa tamamını beğenip teşekkür ediniz. Sizi beğenen ve yorum atanları takip ederseniz onlarda sizi takip ederler,  bunlar karşılıklı durumlardır.
 • Takip ettiğiniz kişilere kendiniz belli ediniz. Karşınızdaki kişinin paylaşımlarını haklı bulmasanız da, kırıcı davranmayınız ve saygılı olunuz. Sosyal medya üzerinde iyi bir imaj çizmeniz organik takipçi kazanmanın altın kuralıdır.
 • Paylaşımlarınız: Paylaşımlarınızda seçici ve özenli olun. Kendi tarzınız olsun. Takipçilerinizin eğilimlerini görmezden gelmeyiniz. Paylaşımlarınıza değer verenleri hemen siz de takip ediniz.Sizi takip eden kişilerin paylaşımlarını değerlendirip yüceltiniz. Göreceksiniz ki onlarda aynı şekilde sizi takip edip paylaşımlarınızı övecek ve size saygı duyacaklardır.
 • Sosyal medya hesabınızdaki paylaşımlar sizin imzanızı ve kimliğinizi oluşturur. Paylaşımlarınızda güncellik ve özgünlük önemlidir. Kendiniz kabul ettirdiğinizde ve merakları üstünüzde topladığınızda bir zincir halkası gibi organik takipçileriniz hızla artacaktır.

Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? 2

 • Merak Unsuru: Sosyal medyada merak unsuru çok önemlidir. Hatta gazeteler ve internet sitelerindeki çoğu makalelerde bu merak unsuru tahrik edilir. Tabiat olarak insan zaten meraklı yaratılmıştır. Yasak olan ve dikkat çekici şeylere karşı zaafı vardır. Merak hususunu iyi işlemelisiniz.
 • Paylaşımlarınızda dikkat çekici olmalısınız. İnsanlar sizde ve paylaşımlarınızda sıra dışı bir şeyler bulmalı ve sizi takip etmekten kendilerini alamamalı. Bunun için merak uyandıran paylaşımları seçiniz. Paylaşımlarınızda kısa cümleler ve kısa metinlere önem veriniz.
 • Uzun yazılar bıkkınlık yaratır. Genelde insanlar aradıklarını kolay yoldan elde etmeyi severler. İnsanları yormadan ve sürükleyici bir dille paylaşımlarınızı renklendirin ve organik takipçilerin nasıl hızla arttığını bizzat kendiniz görün.
 • Etiketlerin (Hashtaglar) Kullanımı: Etiketler paylaşımlarınızı bir dizin ve başlık altında kümeler. Kümelenmiş paylaşımlarda en çok aranılan kelimeler ile oluşturulan etiketleri sayısız kişi ziyaret eder. Bunun için gündemi takip ediniz. İnsanların önem verdiği ve merak ettiği hashtagların yerinde kullanılması size avantaj sağlar. Etiketlere yönelik kaliteli paylaşımlarınızla organik takipçi sayınızı kolay şekilde arttırmanız mümkündür.

Organik Takipçi Nasıl Kazanılır? 3

 • Diğer Sosyal Medya Hesaplarınız: Sizleri takip eden kullanıcılar, hangi sosyal medya platformunda olursanız olun, diğer hesaplarınızı da merak ederler. Örneğin bir Facebook hesabınızda Twitter ve İnstagram hesaplarınıza bağlantılar oluşturabilirsiniz.
 • Kesinlikle bir platformda her şeyi paylaşmayınız. Bu kullanıcıyı hızla tatmin edeceğinden diğer sosyal medya profillerinizi ziyaret etmezler. Hatta takip bile etmez. Hesaplarınızı birbiriyle örtüşecek şekilde bağlantılı hale getiriniz. Sosyal medya hesaplarınız birbirini tamamlamalıdır. Bazen bir sorunun yanıtı diğer sosyal medya hesabınızda olmalı.
 • Bu çeşitliliği insanlara sunmak ile sosyal medya hesaplarınızı linkler vasıtası ile daha etkin kullanmış olursunuz. Sadece bir platformda organik takipçiniz olmaz diğer paylaşım ağlarında da takipçileriniz zincirleme şekilde artar.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video