13 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır?

Kısa saçlı kadınların birçoğu arada değişik ve farklı bir görünüm istemektedir. Fakat saçların uzaması uzun sürdüğünden saç modeli konusunda değişiklik yapmak için çıt çıt seçeneklerine yönelirler. Çıt çıt makinası sayesinde yapılan peruk benzeri bu ürün sayesinde saçlar doğal bir şekilde uzamış gibi görünecektir.

Peki evde çıt çıt saç nasıl takılır? Çıt çıt saçın takılabilmesi için bir kuaförden yardım alınmasına gerek yoktur. Çıt çıt saçlar ev ortamında kolaylıkla takılabilmektedir.

Çıt çıt saç bakımı

Çıt çıt saçlarda normal saçlar gibi bakım istemektedir. Bu bakımların ihmal edilmesi saçların bozulmasına ve kötü görünmesine neden olabilmektedir. Bakım ve temizlik için bebek şampuanı kullanılması çok daha etkili bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Bir kaba su doldurulmalı ve içerisine bu bebek şampuanından dökülmelidir.

Daha sonra saçlar bu kaba sokulmalı ve yavaş hareketler ile yıkanmalıdır. Durulama işlemi de yapıldıktan sonra asılarak kurutulmalıdır. Direk olarak güneşle temas etmemesi saçın bozulmaması açısından son derece önemlidir. Çıt çıt saçın ev ortamında kurutulması çok daha doğru olacaktır.

Saç çıt çıt nasıl takılır sorusunun cevabı çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. İlk olarak saç ve takılacak olan çıt çıtlar iyice taranmalıdır. Daha sonra saçın üst kısmı toparlanmalı ve bir toka yardımı ile tutturulmalıdır. Altta kalan kısımlar çıt çıt takımı için en uygun bölgedir.

Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır? 1

Bu bölge krepe yardımı ile biraz kabartılmalı ve çıt çıt saçların toka kısmı sıra ile saça tutturulmalıdır. Peki, yarım ay çıt çıt saç nasıl takılır? Yarım ay çıt çıt takımı için tek tek uğraşılmasına gerek yoktur. Gene aynı şekilde saçın üst kısmı ayrılıp toplanmalı ve alt kısma boydan boya olan yarım ay çıt çıt takılmalıdır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video