16 Temmuz 2024
Anne ve Çocuk

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

İçinde bulunduğunuz ayda adet gününüz geciktiyse hemen hamilelik şüphesi başlayabilir. Eğer hastaneye gitmeden önce hamileliğinizden iyice emin olmak istiyorsanız evde nasıl hamilelik testi yapılır konusunu araştırmaya başlarsınız. Peki evde doğal yollarla hamilelik testi nasıl yapılır öğrenmek isterseniz makalemizi okumanızı öneririz.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Öncelikle eczaneye gidip bir hamilelik testi almayı düşünebilirsiniz. Eczaneden satın alacağınız hamilelik testlerini evde kolayca kendiniz uygulayabilirsiniz. Hamilelik testi evde nasıl yapılır Bu testler genel olarak idrardaki hormon seviyelerini yorumlayarak sonuca ulaşırlar.

Fakat kesin sonuç her zaman çıkmayabilir. Bunun yanında testin doğru sonuç vermesi için aradan biraz zaman geçmesi gerekebilir. Yani hamileliğin ilk günlerinde ya da ilk haftalarında sonuç alamayabilirsiniz.

Hamilelik testi nasıl yapılır evde sorusuna gelirsek öncelikle satın almış olduğunuz testin üzerine biraz idrar damlatmalısınız. İlk idrarınızı değil de idrarı biraz akıttıktan sonraki idrarı damlatmanız daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Genellikle deneyimlerden yola çıkarak sabah aç karnına olan idrarın daha kesin sonuçlar verdiği söylenmektedir.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 1

Genellikle testlerin üzerinde üç pencere bulunur. Bu pencerelerden birine idrar damlatılır. Diğer pencerelerde ise kontrol olarak artı ya da eksi işaretleri çıkabilir. Artı işaretinde gebeliğin var olduğu eksi işarette ise gebeliğin olmadığı ortaya çıkmış olur. Bununla birlikte bazı testlerde olumlu sonuç olarak çizgi işaretleri de görülebilir.

Bununla birlikte evde hamilelik testlerinin doğal, klasik yöntemleri vardır. Bunlar her ne kadar doğruluğu tartışılacak yöntemler olsa da doğru sonuç verdikleri azımsanmayacak kadar çoktur. Bu testlerden en bilineni limonla yapılan hamilelik testidir.

Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır? 2

Limonla gebelik testi nasıl yapılır?

  • Bir bardak içerisine idrarınızı yapınız. (Bardak şeffaf olmalı)
  • Ortadan ikiye bölünmüş bir limonu idrarınızı yaptığınız bardağa sıkınız.
  • Limonun küçük parçacıkları ya da tortuları bardağın dibine doğru çöküyorsa hamilesiniz demektir.
  • Tortular çökmez üstte kalırsa hamile değilsiniz demektir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video