13 Temmuz 2024
Genel

Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır?

Salata ve yemekler de sık sık kullanılan maydanozun sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Maydanoz suyu yapımı hem güzelleşmeye hem de zayıflamaya olumlu etkiler göstermektedir. Maydanoz suyu idrar söktürücü bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle idrar yolu rahatsızlığı olan kişilerin özellikle tüketmesi gereken bir tariftir. Bunun yanı sıra cilt bakımında ve kanı temizlemede de olumlu etkileri yapılan araştırmalarla tespit edilmiştir.

Maydanoz, yüksek miktarda C vitamini içerir. Bu nedenle her gün yenilecek olan bir miktar maydanoz, insanların ihtiyaçları olan C vitaminini büyük oranda karşılamaktadır. Zayıflamaya da olan etkisi ile kadınların araştırdığı bir konu olan maydanoz suyu kürü nasıl yapılır sorusu aşağıda anlatılmıştır. Maydanozun kaynatılması ile elde edilen suyun etkileri kanıtlanmıştır.

Değişik birçok maydanoz kürü tarifi vardır. Maydanozun hem yaprakları hem de sapları kürlerde kullanılmaktadır. Çünkü maydanozun sapının da yaprağı kadar faydası vardır. Maydanoz sapı suyu nasıl yapılır sorusunda, maydanozların sapları iyice yıkanır ve kaynatılmak için küçük bir tencereye koyulur. İçine kaynayan su eklenerek 5 dakika kadar kaynatılır.

Daha sonra maydanoz sapları tencereden çıkarılır ve atılarak tekrar kullanılmaz. Geriye kalan maydanoz sapı suyu sıcak veya soğuk olarak yemeklerden önce tüketilmektedir. Maydanoz sapının yağ yakıcı etkisi vardır. Bu nedenle metabolizmayı çalıştırarak bölgesel yağları eritir.

Maydanoz Suyu Nasıl Yapılır? 1

Maydanoz kürü için gereken malzemeler;

  •  1 tane limon suyu
  •  1 bardak su
  •  15 tane maydanoz

Maydanoz kürü tarifinin yapılışı;

Mutfak robotuna maydanoz, su ve limon suyu koyularak iyice karıştırılır. Elde edilen yeşil renkteki su karışımı kahvaltıdan 15 dakika önce içilir. Ara vermeden 15 gün boyunca bu küre devam edilir ve 15 günün sonunda 5 gün ara verilir. Bu 5 gün aradan sonra tekrar 15 gün maydanoz kürü yapılabilir. Maydanoz kürü, ödem atıcı ve yağ yakıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca sivilce ve iz lekelerine de iyi gelmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video