23 Temmuz 2024
Anne ve Çocuk

Çocuk Nasıl Yapılır?

Bir hanım çocuk sahibi olmaya karar verdikten sonrasında‚ gebelik şansını çoğaltmak için‚ öncelikle dengeli beslenmeli‚ tertipli spor yapmalı‚ uyku düzenine dikkat etmeli ve eğer alkol‚ sigara tüketimi şeklinde alışkanlıkları var ise bırakmalıdır.

Nasıl çocuk yapılır? Sorusu bir hayli yaygın bir şekilde yöneltilmeye devam etmektedir. Hamile kalmak istenildiği şeklinde derhal gerçekleşmeyebilir‚ gebelik için bir süreye ihtiyaç duyulabilir. Bu süre içinde‚ çiftlerin morallerini yüksek tutması‚ strese girmemesi özellikle kadının psikolojisi için çok önemlidir.

Çocuk Nasıl Yapılır? 1

Hamilelik mümkünatını çoğaltmak için‚ yumurtlamanın beklendiği dönemde iki günde bir ilişkiye girilmesi önerilir. Bu kapsamda çocuk nasıl yapılır resimli anlatım da birçok internet sitesi üzerinde mevcut olarak bulunmaktadır.

Hanımların herhangi bir ayda hamile kalma mümkünlüğü %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği sebebi ile yaptıkları bazı davranışlar kanalıyla bu mümkünlüğü azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak bayağı tedbirler ve uygulanacak çok basit yöntemler ile kesinikle tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir. Aynı zamanda çocuk nasıl yapılır video halinde de kişilerin hizmetine sunulmaya devam etmektedir.

Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması gereksinim duyulan ilk sual en uygun süren ne olduğudur. Tertipli tane gören hanımlarda yumurtlama genel olarak regl döngüsünün 14. Gününe denk gelir. (adet kanamasının başladığı günden itibaren 14. Gün).

İlişkinin her gün önerilmemesinin sebebi erkeğin sperm standardını düşürmemektir. Bu stresi gidermek için vaka kendi kendine bırakmak ya da egzersiz, yürüyüş şeklinde stres giderici faaliyetlerde bulunmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki üreme sistemini yöneten tüm hormonlar hem fizyolojik bununla beraber ruhsal strese karşı hassastır.

Çocuk yapma için en uygun ehemmiyet saptandıktan ondan sonra ikinci basamak ise cinsel birleşmenin şeklidir. Birçok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz. Diz-dirsek pozisyonu ise özellikle sperm sayısı düşük olan durumlarda ek yarar sağlar. Oturur pozisyonda, hanımın üstte olduğu ya da ayakta olan cinsel ilişkiler gebelik elde etmek için uygun değildir.

Çocuk Nasıl Yapılır? 2

Gebelik elde etmek isteyen çiftler bundan dolayı ilişki esnasında bazı etkinliklerden kaçınmalıdırlar. Bunların başlangıcında oral cinsellik gelir. Benzer şekilde anal sex de sperm aktivitesi üzerinde negatif etki yaratabileceğinden bu tür ilişkilerden kaçınılmalıdır. Gebelik arzulayan çiftlerin su altında ya da içinde ilişkide bulunmaları vajina pH’ı bozulacağından sakıncalıdır.

Eğer ilişki sonrası hanım derhal ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak kâfi süre bulamadıkları için bu durum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Hamile kalmak isteyen bir hanım ilişkiden derhal ondan sonra ayağa kalkıp idrar meydana getirmeye ya da yıkanmaya gitmemelidir.

Bir tek gebelik isteyenlerde değil hiçbir hanımda vajinal duş önerilmez. İlişki öncesi meydana getirilen duş vajina pH’ını değiştireceğinden gebelik şansını negatif yönde tesirinde bırakır. Spermin hayatta kalma şansı tehlikeye girer, ilişkiden derhal daha sonra meydana getirilen duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır.

Çocuk Nasıl Yapılır? 3

İkiz Çocuk Nasıl Yapılır?

Tek yumurta ikizleri ise tek bir yumurtanın döllenme ondan sonrasında bölünmesiyle doğar ve bölünme süresine bakılırsa farklı özellikler gösterir. Bölünme 0-3. Günler içinde gerçekleşirse, her iki bebeğin amniyotik kesesi ve plasentası ayrı ayrı; 4-8. Günler içinde olursa amniyotik keseleri ayrı, fakat plasentaları ortak; 9-12. Günler içinde gerçekleşmesi halinde ise hem amniyotik keseleri bununla birlikte plasentaları ortak olur.

On üçüncü günden sonrasında bölünme ise yapışık ikizlerle neticelenir. Tek yumurta ikizlerinin ortalama %30’u çift yumurta ikizlerinde olduğu şeklinde iki ayrı kese ve plasentaya sahipken, averaj %70’inde ortak plasenta ve iki ayrı kese, %1’inde ise ortak plasenta ve amniyotik kese söz mevzusudur. Ultrasonografi ile bebeklerin ayrı ayrı plasentalarının olup olmadığının değerlendirilmesi özellikle ehemmiyet taşır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video