16 Temmuz 2024
Genel

Crack Nasıl Yapılır?

Crack dediğimiz kelime anlamı olarak orijinal olmayan anlamına gelmektedir. Birçok yazılım ve bilgisayar ortamlarında orijinal olmayan program ve oyunların korsan bir şekilde elde edilmesine denir. Siz değerli okurlarımıza özel hazırlanan yazımızda crack yapma hakkında aklınıza takılan her soru için etkili cevaplar almanızı sağlıyor olacağız.

Oyun kurmak isteyen kişiler dosyaları gerçeği alamayacak şekilde yükleyebilir. Oyun veya yazılım programlarını CD sürücülere yükleyebiliriz. Aynı zamanda ilgili dosyaların yüklenmesi için bir hard DİSK’te tercih edebilirsiniz.  Bu durumda oyun firmasından lisans talep edilebilir.

Lisansız yükleme ile eş değerdir. Crack kısacası ücretli olan yazılımları ücretsiz kullanma çabasında olma durumudur. Birçok programcı alanında uzman olursa orijinal olan kontrollü yazılımları kırabilir. Programcıların Cracker olması bu durumu ifade etmektedir.

Bir oyun yâda herhangi bir yazılımı bilgisayara yükledikten sonra başka bir yere kopyalama işlemine crack ismi verilir. Bilgisayarların hepsinde oyunların hepsi olması gereken yerde yani program file içinde bulunur. Crack kurulum süreçlerinden sonra bilgisayar içerisinde arama çubuklarını kullanarak, FileWiew pro isimli dosyaları kolayca yükleyebiliriz.

Dosyaların analiz süreçlerinde, birçok şirket alt yapıda bulunan yazılım kontrol etmektedir. Crack yaparken kopyalama ve veri aktarma süreçleri doğru yapılmalıdır. Adres çubuklarında Crack dosyaları tekrardan arayarak kontrol edebiliriz Orijinal olan tüm programlar ve lisanslı olan yazılımlar kendiliğinden otomatik olarak ilgili dosyaların içerisine yüklenir.

Crack Nasıl Yapılır?

Fakat crack dosyaları bu şekilde olmayacaktır. Crack yapmak için bilgisayar yazılım programlarının bulunduğu yere gidiyoruz. Yerel C diskin içerisinde, program file olarak nitelendirilen oyunların bulunduğu klasörü açıyoruz. Daha sonrasında ise, oyun kurulumların başla bir yere yapabilir veya ana hatlarını kopyala biliriz. Bu şekilde oyunu CD veya DVD içerisine alabiliriz. Crack kurulum süreçleri aslında zor değildir.

Dosya boyutuna göre çok hızlı ya da çok uzun sürebilir. Crack dosyaların uzantısı değişik olmasından dolayı açarken de zorlanabiliriz. Crack uzantısını değiştirmek ve bu süreçleri doğru yapmak gereklidir. Orijinal yapıda hazırlanan Crack programlar her zaman doğru çalışmaz. Bu süreçleri takip etmek gereklidir. Bazı yazılımlar Crack dosyaları açamayacak işletim sistemlerine sahiptirler.

Crack dosyasını aramak ve bulmak aslında zordur. Bir orijinal platformda çalışan yazılımların gerçeğe uygun olması için tüm süreçlerin etkin olması ve doğru yüklenmesi gerekir. Ayrıca eklentisi doğru alınmayan bir oyun bile asla doğru çalışmaz. Sürekli hata verir.

 Crack Nasıl Yapılır? 1

Crack Nedir?

Crack bir oyun yâda herhangi bir yazılımın orijinal olmayan versiyon yüklenmesine ve başka depolama birimlerine yüklenmesine verilen isimdir. Oyunlar CD içerisine yüklendiyse kendisinden Crack dosyası oluşmuş olacaktır. Akabinde dosya. İSO olarak kayıtlı olan klasörün içerisine kopyalama yapıyoruz.

Masaüstüne yüklenen oyunların ya da programların, sağ tıklayarak “dosya konumunda açılması” ve xp içerisinde kısa yol bulması sağlanır. Bilgisayar içerisinde yerel disk bölümünde kalan programların başka yerlere taşınmasında etkin olan sistemdir. Umarız Crack nedir sorusuna ilişkili olarak verdiğiminiz cevaplar verimli ve çok fazla yeterli olmuştur.

Crack Nedir?

Crack şeklinde hazırlanan oyun ve dosyalar, Program dosyaları içinde x 86 numaralı olan adreste saklı kalmaktadır. Bu süreç çok kontrollü ilerler.  Ayrıca D klasöre yüklenen Crack dosyaları oyunların içerisinde gizli kaır. Arama butonları ile kolayca bulabilirsiniz.

Masaüstüne yüklenen Crack dosyaların ana konumlarını adres çubuklarından da çok kolay bulabiliriz. Crack yaparken güvenlik süreçlerinden de geçiyoruz. Saniyeler içerisinde crack dosyası oluşturulması sağlanır. Windows XP Professional yazılımlar, crack dosya uzantısında olan geçerli kayıt içerikli programları açar.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video